Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak snad vám to nevadí ,že píšu tak rychle po sobě jsem doma a nemám co dělat tak píšu.Takže já a Linux,Poprvé jsem slyěel o Linuxu od kámoša někdy v roce 2007 asi v srpnu,Říkal mi ať si nainstaluji Linux vůbec jsem nevěděl co toje a tak mě donutil se regnout na jabbim.cz ,hned na začátku jsem si tam udělal blbý jméno protože jsem se furt vyptával na všechno a do toho jsem se pohádal s Martixem a vinu prý byla bohužel na mě ... A tak jsem nějak nainstaloval Ubuntu se mi zá 7.04 ,ale furt jsem nevěděl jak v tom dělat tak jsem asi mnohokrát přeinstalovat z5 bohužel Widle...Byl pro mě pouhé slovo než jsem na něm vydržel a držím pořád a poznal jeho krásu .Teď jsem asi přes puůl roku na Debianu a celkem jsem spokojen ....
Tiskni
Sdílej:
jsem doma a nemám co dělat tak píšu.
Doporučuji zajít sem. Něco tu snad najdete.
Jinak lepší zápis než ty předchozí, člověk se alespoň dozví, co jste zač.
Jinak s tou dylkou, hlavou a patou, to uz sem rikal taky.
amigapower má s kočkama snad všechno...ale ještě tak před rokem a něco, jsem taky byl "normální"
Pokud někdo neví, jak spolu souvisí interpunkční znaménka a mezery, případně k čemu slouží odstavce, jedná se o stejně nepříjemný problém na Linuxu, Mac OS X, Solarisu i Windows, řazeno abecedně.
Ale teď vážně: Když blogpost nemá valnou informační hodnotu, nenabízí žádnou zajímavou úvahu, tu a tam používá skloňování převzaté z nějakého (mně odporného) dialektu, obsahuje pravopisné chyby a ani vzhledem nebo členěním moc nevyniká, k čemu vlastně je?
Odpovím si sám: Dobře mi tak, neměl jsem ho vůbec číst! (A už vůbec jsem neměl ztrácet čas psaním tohoto komentáře, který je nakonec delší než blogpost samotný.)