MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Dnes jsem se zamyslel nad Prvním dojmem (První vystoupení),a to jsem se tu předvedl jako debil ..a to psaní tých úplných blbovin..Já nevím já chci něco psat, a i přesto že jsem neměl skoro co napsal tak jsem napsal úplnů kravinu jo beru to .Že jsem nemocný to asi nikoho nezajímá jsem si myslel že se tu dá řídit blog o všem ,ale ne .Lidi slyší jen co chtějí a za tým si i někdo stojí..
Neumím vystupovat.Můj první dojem byl blbý i na jabberu ,že jsem se jako nováček na vše ptal ,protože jsem nevěděl nic o linuxu a co s tím souvisí.A i přes ten rok co mám linux, i když jsem už tam v pohodě blbě nekecám a i něco pomůžu když vím .Já jdu na všechno rychle a to je moje VELKÉ mínus,a taky mě to sere ,ale hold člověk jaký se narodí taký je.Mnoho lidí na jabberu či abclinuxu mě považuje za debila jo já jim to neberu ať si myslí co chtějí,protože ten začátek byl fakt HRŮZA.
Takže promiňte za ty moje kravoviny co jsem napsal,a chci začat psát o něčem co bude dobré i pro vám ,nechci mít jen posměšné komentáře jako mám teď ,ale chci aby to mělo úrověn teď si už témy fakt budu promýšlet a pořádně zpracuji o čem napíšu .
Tiskni
Sdílej:
A v USA dokonce do 21 let. V jednom hotelu, kde občas pobývám (stát Indiana) je diskotéka, kde je ve dveřích velký nápis: vstup mladým do 21 let zakázán. A je to.
<p></p>
na několik odstavců. Nemyslím jen na sebe, bude se nám to všem lépe číst. Zkrátka nevidím nic netolerantního na tom, když někomu kdo píše jako kdyby nedokončil pomocnou školu řekneš, že píše jakoby nedokončil pomocnou školu.
Budeš umlácen pseudohumanisty!
Paráda, ještě by ses mohl zamyslet, na které straně mezery jsou interpunkční znaménka. Pak bude ten projev ještě o poznání lepší. Odstavce, jak vidím, už používáš. To je jistý pokrok.
Pak ještě nemixovat spisovnou češtinu s nějakým děsivým dialektem (tedy používat buď pouze to první nebo pouze to druhé) a bude to super.
Já tady přece nehrozím, že ho nebudu číst, pokud nesplní nějaké nároky na kvalitu příspěvků. V podstatě jde jen o jakýsi můj osobní názor. Když mě něco na první pohled praští do očí, raději to sem prostě napíšu. Forma těchto příspěvků mi zkrátka vadí natolik, že pak nejsem schopen se soustředit na obsah. (Myslím, že nejsem sám, kdo má tento problém.) To by měl autor ve vlastním zájmu zlepšit.
Další problém jsou ty patvary z nějakého šíleného dialektu, které se tu a tam objeví. Přece jen tento portál čtou lidé z celé České republiky, ne pouze z nějaké folklórní oblasti... Má-li toto být osobitý styl, pisatel má na něj samozřejmě právo. (Stejně jako já mám právo po prvním patvaru přestat číst.)
Každý se tu samozřejmě může projevovat, jak se mu zlíbí. Nic proti tomu nenamítám. (Raději to zdůrazňuji ještě jednou, protože před pár dny tu ze mě někteří už zase udělali cenzora...)
Takže například řetězce „úplnů“ nebo „za tým si i někdo stojí“ jsou kusy spisovné češtiny? Uznávám ale, že koncentrace těchto patvarů ve srovnání s předchozími blogposy tohoto autora cca pětinásobně klesla. To je velmi pozitivní změna.
Rád bych zdůraznil, že nějaký konzistentní dialekt by mi vůbec nevadil. Třeba nějaká folklórní odrhovačka je toho plná a taky mi to nevadí. Podivná směs dialektu a spisovné češtiny mi jde ovšem trochu na nervy. Nic ve zlém, samozřejmě. Vůbec jsem to tu nechtěl rozpitvávat.