Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Trie na toto bude asi zbytezne prostorove narocna. Vzhledem k tomu, slovnik staci generovat jednou (autorem), zda se mi idealni pouziti hashe.
Na tak malý objem dat dnes stačí obyčejné "grepování."
Nemyslel jsem konkrétně grep. Já to dělám (v jedné velmi jednoduché GTK aplikaci a také v jedné jednoduché webové aplikaci určené zejména pro mou potřebu) tak, že všechna data načtu do paměti a vytvořím k nim "normalizované" tvary (písmena převedena na malá, zbavení se diakritiky) a teprve ty prohledávám, jeden záznam po druhém. Nad daty ze zcu.slovnik.cz je to rychlé až dost. V tomto případě jsou trie nebo jakékoliv hashe podle mě prostě tak na parádu nebo kvůli zápočtu, ne nutnost.
Nemyslim si.
Pokud program spoustite na nasich XGHz strojich, tak rozdil asi skutecne nepoznate.
Zaroven tim ale vylucujete pouziti programu pro jine ucely, napr. jako backend pro jiny program, ktery ma dost mozna jine naroky nez uzivatel (cti, vysledky dokaze zpracovat tak rychle, jak jej vraci backend).
A nepřevádí si C++ automaticky ten "pes" na hodnotu ... tedy jelikož to není null tak na true a tu pak porovná se stringem (který také převede na true)? Já myslel že C++ sice narozdíl od C má stringy .. ale že takhle nějak implicitně o-uvozovkované údaje na String nepřevádí ...
OMG, poradi operandu je u operatoru rovnosti irelevantni.
Ahoj, nechci te odrazovat, ale nasbirat slovicka je beh na hodne dlouhou trat. U zmineneho slovniku, ktery ma dnes hodne pres 100 tisic prekladu, to trvalo nekolik let. Je pravda, ze desitky lidi prispeli 1,2-10 preklady. To je hezke, ale hlavni praci odvedlo nekolik malo nadsencu a blaznu. Jestli chces pomoci, tak se opravdu spise pridej k rozbehnutemu projektu. Zdar
Práce zbytečná, imho. Když už, tak vytunit StarDict / QStardict. Databáze slovíček taky je a docela slušná. Ve škole mi naprosto dostačuje
Tu mas moj prispevok, je to v CSV formate"
pointless;zbytečný
work;práce
ty;you
kretén;asshole
Tohle bych prohlasil za diskuzni prispevek mesice....uz dlouho jsem se tak nenasmal...diky
A co jsi vlastně chtěl?
Nesouhlasit s tebou.
Potvrdit to, co jsem napsal? Na to stačilo "+1" a ani to nemuselo být.
Pán ráčí být Mirek Dušín se zakrnělým smyslem pro humor?
Napřed se nauč programovat. Až tě definitivně přejdou nápady typu napsat slovíčka do zdrojáku, pak se zkus někam přidat.
Tohle nevypadá zajímavě.
Prosím tě, až doděláš ten slovník, mohl bys pak udělat webový prohlížeč? Jsem totiž zvědavý na ten nový internet, který kvůli tomu prohlížeči vytvoříš :-)
Pojem "Not invented here" tímto dostává zcela nový význam
Me vzdycky prekvapuje, ze prvni, co takovyhle clovek udela je, ze zacne shanet lidi, kteri by ho de facto udelali za nej.
... a s pravopisem.
A kolik jsi toho sam uz napsal?
Vynikající nápad ! Jen bych to dotáh a využil již existujících slov z databáze(nejlépe webové), ty by se při dotazu stahovali. Samozřejmost by byla stáhnout celý obsah aktuální verze slovníku a moct to používat offline. Pro dobrovolníky by byla možnost přidávání nových slov do webové databáze(oba jazyky se vyvíjí a byla by zajištěna aktuálnost). Program by byl jak v textové verzi, tak pro GTK i QT. Možná bych to ještě dotách a umožnil zadávání celých vět, to by pomáhalo při kompletním překladu textu. Všechny slova by byly pod svobodnou licencí, celý program by měl duální licencování, které by umožnilo jeho fungování i v projektech s uzavřeným kódem. PS: Už máš jméno? navrhoval bych něco jako Silovník (Silent a slovník ) nebo Sislovník .
Všiml jsem si, že se s každým příspěvkem zlepšuješ, jednou to dotáhneš daleko. Lidi už maj na výběr nečíst tvuj blog, protože se jim nezobrazuje na výpisu celej záisek, ale jen nadpis.
Tiskni
Sdílej: