Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
A v USA dokonce do 21 let. V jednom hotelu, kde občas pobývám (stát Indiana) je diskotéka, kde je ve dveřích velký nápis: vstup mladým do 21 let zakázán. A je to.
<p></p>
na několik odstavců. Nemyslím jen na sebe, bude se nám to všem lépe číst. Zkrátka nevidím nic netolerantního na tom, když někomu kdo píše jako kdyby nedokončil pomocnou školu řekneš, že píše jakoby nedokončil pomocnou školu.
Budeš umlácen pseudohumanisty!
Paráda, ještě by ses mohl zamyslet, na které straně mezery jsou interpunkční znaménka. Pak bude ten projev ještě o poznání lepší. Odstavce, jak vidím, už používáš. To je jistý pokrok.
Pak ještě nemixovat spisovnou češtinu s nějakým děsivým dialektem (tedy používat buď pouze to první nebo pouze to druhé) a bude to super.
Já tady přece nehrozím, že ho nebudu číst, pokud nesplní nějaké nároky na kvalitu příspěvků. V podstatě jde jen o jakýsi můj osobní názor. Když mě něco na první pohled praští do očí, raději to sem prostě napíšu. Forma těchto příspěvků mi zkrátka vadí natolik, že pak nejsem schopen se soustředit na obsah. (Myslím, že nejsem sám, kdo má tento problém.) To by měl autor ve vlastním zájmu zlepšit.
Další problém jsou ty patvary z nějakého šíleného dialektu, které se tu a tam objeví. Přece jen tento portál čtou lidé z celé České republiky, ne pouze z nějaké folklórní oblasti... Má-li toto být osobitý styl, pisatel má na něj samozřejmě právo. (Stejně jako já mám právo po prvním patvaru přestat číst.)
Každý se tu samozřejmě může projevovat, jak se mu zlíbí. Nic proti tomu nenamítám. (Raději to zdůrazňuji ještě jednou, protože před pár dny tu ze mě někteří už zase udělali cenzora...)
Takže například řetězce „úplnů“ nebo „za tým si i někdo stojí“ jsou kusy spisovné češtiny? Uznávám ale, že koncentrace těchto patvarů ve srovnání s předchozími blogposy tohoto autora cca pětinásobně klesla. To je velmi pozitivní změna.
Rád bych zdůraznil, že nějaký konzistentní dialekt by mi vůbec nevadil. Třeba nějaká folklórní odrhovačka je toho plná a taky mi to nevadí. Podivná směs dialektu a spisovné češtiny mi jde ovšem trochu na nervy. Nic ve zlém, samozřejmě. Vůbec jsem to tu nechtěl rozpitvávat.
Tiskni
Sdílej: