Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Tak už i já bloguju tady. To by ani nebylo tak zajimávé, jako ta trnitá cesta, co mě sem přivedla.
Nejdříve jsem si řekl, že si napíšu vlastní blogovací system, ať si trochu zopakuju php a mysql. No, všechno fungovalo dobře, dokud jsem kvuli testování nějakých CMS sýstemů (to jsem si všiml jejich zajimavé vlastnosti, že naučit se s nějakým dělat vyjde jen o trošinku jednodušeji než si napsat vlastní) nezačal měnit nastavení magic quotes v php.ini (no, to taky byla sranda, než jsem si vzpomněl, že mi lighttpd běží v chrootu). Změněný nastavení magic quotes samozřejmně způsobilo, že v blogu místo jednoho escapovací zpětného lomítka jich tam bylo moooc. A než se v tom prasáckým kódu vyznat, tak jsem to rači celé smazal :).
Tak jsem si řekl, že tady to aspoň někdo bude číst, so ... bud vás tady otravovat svými silně OT příspěvky, než si mě dají vsíchni do ignore :)
Tiskni
Sdílej:
Tak už i já bloguju tady...
Koukam, že nás je víc, co na nás nechává cizí jazyk své stopy.
function mystripslashes ($x) { return (get_magic_quotes_gpc() == 1) ? stripslashes ($x) : $x; }