Debian dnes slaví 32 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních
… více »Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.
Společnost Purism stojící za linuxovými telefony a počítači Librem má nově v nabídce postkvantový šifrátor Librem PQC Encryptor.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.2. Přehled novinek v Changelogu. Vypíchnou lze vylepšené GUI.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. V březnu spustil předprodej hodinek Pebble Time 2 (tenkrát ještě pod názvem Core Time 2) za 225 dolarů s dodáním v prosinci. Včera představil jejich konečný vzhled (YouTube).
Byla oznámena nativní podpora protokolu ACME (Automated Certificate Management Environment) ve webovém serveru a reverzní proxy NGINX. Modul nginx-acme je zatím v preview verzi.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.
Filip Korbel
Přezdívka: SAKI
Moje domovská stránka: http://www.stickfish.com
O mně: Vedu firmu Stickfish což je ICT firma specializující se na technologie VDI (Virtual Desktop Infrastructure). Stickfish poskytuje řešení předních výrobců, jako jsou Oracle, Sun, IBM, Red Hat, Oracle či VMware, vyspělé síťové prvky Juniper a dále vlastní vysoce bezpečné a rychlé řešení enterprise virtual desktop Raydesk. Stickfish provozuje známý elektronický obchod 64bit.eu
Linux používám od roku: 1999
Používám tyto distribuce: Debian na server, Fedora na desktop
Můj blog: Orwell na AbcLinuxu.cz
Můj prima blog: Strana němého úžasu
Seznam příspěvků na abclinuxu.cz
(články, komentáře, dotazy, zprávičky, hardwarové a softwarové záznamy, pojmy ve slovníku).
Vážení partneři,
díky probíhajícímu projektu společnosti Microsoft "Upozornění programu Výhody legálních Windows" * a kampani BSA ** registrujeme v současné chvíli velkou poptávku zákazníků po legalizaci softwaru, primárně operačního systému.Máte tedy velikou příležitost, jak zvýšit svůj prodej právě díky nabídce legalizace. Chceme se ujistit, že zákazníkům nabídnete správnou možnost jak si zlegalizavat svůj sofware. Na stránce www.microsoft.com/cze/windows/legalizace naleznete informace, jaký nejlepší způsob legalizace můžete Vašim zákazníkům nabídnout.
Jak nejvýhodněji zlegalizovat licenci pro Váš počítač?Cenově nejvýhodnějším způsobem nákupu je koupě operačního systému Windows ve verzi OEM. Pokud jste nenakoupili operační systém zároveň s novým počítačem, máme pro Vás časově omezenou nabídku pro legalizaci operačního systému - speciální balení OEM System Builder po jedné licenci s legalizační samolepkou. Tato legalizační nálepka platí pro OEM verze Microsoft Windows XP Home a Professional v české a slovenské lokalizaci.
Co je potřeba vědět při nákupu OEM Windows
Každý počítač potřebuje licenci na veškerý software na něm nainstalovaný. Jsou pouze 2 způsoby jak získat licenci operačního systému Windows: OEM (Original Equipment Manufacturer) nebo krabicová verze OEM licence je nepřenositelná - je vázána na počítač, kam byla poprvé nainstalována.
UPOZORNĚNÍ:Multilicenční programy pokrývají pouze upgrade operačního systému - vždy je nutná podkladová licence operačního systému. V případě aplikací, jako je např. Microsoft Office pokrývají multilicenční programy licenci celou.
* Pro více informací o WGA (Výhody legálních Windows) navštivte stránky www.microsoft.com/genuine ** Informace o právě probíhající kampani BSA naleznete na stránkách www.bsa.cz distributor s.r.o.
Tiskni
Sdílej:
Proč se vyplatí používání legálního softwareJe to zvláštní.
- bezpečnost - máte zaručen stálý přístup k aktualizaci produktů a zabezpečení pomocí Windows Update včetně servisních sad, aktualizací zabezpečení a kritických aktualizací.
- spolehlivost - pořizujete-li software legální cestou, víte navíc, že pochází z důvěryhodného zdroje a můžete se tak spolehnout na jeho funkčnost a bezpečné užívání, včetně záruky.
- jistota - originální software je dodáván s veškerými náležitými dokumenty. Tím, že máte takové doklady vždy po ruce, získáváte navíc jistotu legálního užívání vašeho software, které může být kdykoliv, kdy je to případně zapotřebí, prokázáno (kontroly finančních úřadů, prohlídky policie aj.)
- legální software JE levnější než nelegální - pořízení originálních produktů s sebou nese řadu výhod, které jejich uživatelé mohou využívat. Nelegální programy vám mohou přinést pouze zbytečné problémy.
- výhodné nabídky přístupné pouze legálním uživatelům (Windows Genuine Advantage) - Microsoft Photostory, Windows Update, cizí jazykové verze, slovníky, doplňky aplikací atd.
Koncový zákazník má počítač bez OS. Jak ho může zlegalizovat?
Nejvýhodnějším řešením je nákup licencí s kódem WZ180 OEM Windows XP Pro nebo WZ170 OEM Windows XP Home spolu s neperiferní hardwarovou součástí (myš, klávesnice, interní datový kabel apod.). Toto řešení je možné do vyprodání zásob starých licencí.Tak to tu můžete zavřít, pánové. Jediný legální počítač je ten s MS Windows.
spolehlivost - pořizujete-li software legální cestou, víte navíc, že pochází z důvěryhodného zdroje a můžete se tak spolehnout na jeho funkčnost a bezpečné užívání, včetně záruky.jakou zaruku maji na mysli? mel jsem pocit ze kdokoli udela nejakej soft okamzite vam rekne ze ho pouzivate na vlastni nebezpeci a za pripadna selhani nenese zadnou odpovednost atd. atd.
Proc Nokia xx yy nenabizi uzivateli danou funkci ? Aby jste jsi mohli koupit dalsi verzi Nokie, ktera uz ji ma .Je to to same , dalsi skvar, ktery ma za ucel pouze presvedcit lidi , jak maji namastit kapsy dane firme ....