Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Filip Korbel
Přezdívka: SAKI
Moje domovská stránka: http://www.stickfish.com
O mně: Vedu firmu Stickfish což je ICT firma specializující se na technologie VDI (Virtual Desktop Infrastructure). Stickfish poskytuje řešení předních výrobců, jako jsou Oracle, Sun, IBM, Red Hat, Oracle či VMware, vyspělé síťové prvky Juniper a dále vlastní vysoce bezpečné a rychlé řešení enterprise virtual desktop Raydesk. Stickfish provozuje známý elektronický obchod 64bit.eu
Linux používám od roku: 1999
Používám tyto distribuce: Debian na server, Fedora na desktop
Můj blog: Orwell na AbcLinuxu.cz
Můj prima blog: Strana němého úžasu
Seznam příspěvků na abclinuxu.cz
(články, komentáře, dotazy, zprávičky, hardwarové a softwarové záznamy, pojmy ve slovníku).
Musíme zase upgradovat webovky. Opět. Celkem tři prezentace potřebují facelift a to hned. Grafiku máme ve vývoji a zbývá pouhopouhý engnine CMS.
rošel jsem několik CMS z pohledu NEprogramátora a z pohledu dostupných pluginů a funkcí. Přistál jsem na letišti MovableType a jeho placené variantě včetně supportu. Problém s obdobnými výběry je asi ten, že člověk již pak jen hledá důvody, proč je vybraný CMS lepší než ty ostatní a nesrovnává nic reálně.
Dle kolegů je MovableType paskvil z PHP, C++ a kdoví čeho ještě a vůbec se jim nelíbí.
Hledáme někoho, kdo komerčně nasadí CMS pro webovou prezentaci a postupně přidá dva další weby s jedním managementem a nechá si zaplatit. Specifikace máme sepsané a grafika bude ve formě CSS a nařezané grafiky.
Pomůže nám někdo? info"at"raydesk.com
Máme jít do něčeho jiného?
Déle než rok nosím v aktovce titulní stranu MF Dnes ze dne 23. 5. 2008 a uvažuji, že přidám svůj komentář na hroudu němého úžasu. Můj vlastní příběh opět zcela chybí a novinářská kachna to také není. Dnes se ale ani trochu nestydím. MF Dnes v krásném PR článku představila Steva Ballmera, CEO Microsoftu, přímo na titulní stránce – a od té doby se bojím.
Asi každý, kdo někdy viděl na počítači s instalovaným OS MS Windows, známé, ale zato málo oblíbené chybové hlášky, si jen tak v duchu povzdechl nebo dokonce zaklel. Nevrlosti na adresu tvůrců z Redmondu patřily nebo dle někoho ze skalních příznivců AbcLinuxu stále patří, ke každodenní náplni péče o ICT infrastrukturu nebo samotné "užíváky".