Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Filip Korbel
Přezdívka: SAKI
Moje domovská stránka: http://www.stickfish.com
O mně: Vedu firmu Stickfish což je ICT firma specializující se na technologie VDI (Virtual Desktop Infrastructure). Stickfish poskytuje řešení předních výrobců, jako jsou Oracle, Sun, IBM, Red Hat, Oracle či VMware, vyspělé síťové prvky Juniper a dále vlastní vysoce bezpečné a rychlé řešení enterprise virtual desktop Raydesk. Stickfish provozuje známý elektronický obchod 64bit.eu
Linux používám od roku: 1999
Používám tyto distribuce: Debian na server, Fedora na desktop
Můj blog: Orwell na AbcLinuxu.cz
Můj prima blog: Strana němého úžasu
Seznam příspěvků na abclinuxu.cz
(články, komentáře, dotazy, zprávičky, hardwarové a softwarové záznamy, pojmy ve slovníku).
Asi každý, kdo někdy viděl na počítači s instalovaným OS MS Windows, známé, ale zato málo oblíbené chybové hlášky, si jen tak v duchu povzdechl nebo dokonce zaklel. Nevrlosti na adresu tvůrců z Redmondu patřily nebo dle někoho ze skalních příznivců AbcLinuxu stále patří, ke každodenní náplni péče o ICT infrastrukturu nebo samotné "užíváky".
Velmi rád bych zde hodnotil kvalitu, stabilitu a výhodnost toho, či onoho operačního systému, a postavil vedle sebe "rock solid" konfigurace, vyladěné těmi nejlepšími administrátory s armádou nákladných IT konzultantů za sebou. Obě strany by snesly dostatek svých pro a proti. Já zde dávám na jednu stranu těchto vah obrazovou dokumentaci pořízenou v Galerii Butovice. Ta zachycuje bankomat GE Money Bank, a.s. Není to přístroj na virtuální peníze, ani přístroj ze kterého bych chtěl já sám vybírat peníze. Je to zařízení, které má splňovat ta nejnáročnější kritéria bezpečnosti, až za hranice odolnosti exploze granátu za účelem vyloupení peněz. Tomuto bankomatu se nejenže podařilo poškodit dobrý image a brand reklamy na GE hypotéku nějakou nejapnou hláškou s červenou značkou. Ale hlavně, tomuto bankomatu došly zřejmě "virtuální peníze" a já jen pevně věřím, že mu nedošly i peníze reálné. Bankomaty GE Money Banks, a.s. jsou sice odolné na úroveň různým MIL standardům, ale nejsou odolné vůči nedostatku virtuální paměti MS Windows. Držme všichni společně palce, že odpovědní a školení administrátoři GE Money Bank, a.s. nedopustí, aby došla virtuální paměť někde ve výpočetním srdci clearingu banky.
Abych to celé trochu odlehčil, tak musím poznamenat, že GE Money Bank je velmi linuxově a unixově orientovanou bankou a je právě na cestě, kdy se snaží omezit množství nasazených serverů s MS Windows a nahradit je jiným OS.
Tiskni
Sdílej:
ale uz sem ho leckdes videl pouzivat v ruznejch infobudkach a nekde na nadrazi to taky meli ...