Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Organizace Reportéři bez hranic považuje blogy za výbornou formu nezávislého a objektivního (tj. režimem neovlivněného) zpravodajství a boje proti cenzuře. Vydala proto 50ti stránkovou PDF příručku pro bloggery a cyber-disidenty obsahující návod, jak si na internetu založit blog, jak si v různých situacích zachovat maximální možnou míru anonymity a jak získat potřebnou důvěru čtenářů dodržováním základních novinářských principů.
Zdroj: Le Monde
Tiskni
Sdílej:
a ted to hlavni - blogy jsou spatne, m'kay. (puvodne jsem chtel napsat jeste jine slovo, ale nahradil jsem jej, abych te nerozrusil). A zbytecne. A proto si myslim, ze 99% RbZ to za par dni nebo mesicu odpiska, protoze se treba zjevi neco modnejsiho. Uz aby to bylo. Vyssi cile "RbH" se daji shrnout do nekolika vet: "dneska jsem nainstaloval prvni linux, je to 1000x lepsi nez M$W a ja jsem buh", "jo, dneska jsem se skvele vyspal" apod. Cest vyjimkam.
Abych ti jeste zjednodusil reakci na tak hrozne vazne myslenky, tak vez ze: ano, nemusim je cist. Vsak uz pomalu prestavam, akorat se jeste obcas necham nalakat zvucne znejicim nadpisem. Jsem holt manipulovatelny. A za druhe - predbehnu otazce co ze jsem uz dokazal ja: celkem nic, jenom zavidim cizi uspechy.
P.S.: puvodni reakce skutecne nebyla utokem proti tvemu bloku, ani proti tobe, ale jen a pouze povzdechnutim nad bezutesnim stavem internetovych denicku.