Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Chci vám pořát vše nejlepší do nového roku, mnoho zážitků, štěstí a lásku. Jo a ještě něco, mnoho zdařilé grafiky ;).
Chcete vědět, jak se kreslí tohle nebo tohle pouze pomocí grafických editorů dostupných zdarma? Gimp, InScape a další. Pokud nejste profesionálové a rádi by jste toto uměli, klidně se stavte.
Navštiv naši diskusi na http://www.quetzal-diskuse.own.cz/. Došlo k poškození databáze, za to se omluvám.
Nevíte, jaké štětce si vybrat? Zeptejte se. Nevíte, kde se dají sehnat prima zdroje? Zeptejte se. Neumíte? Zeptejte se a já vám co nejdříve odpovím. Nečekejte na neskutečné otálení redakce s vydáním seriálu a začněte se učit ještě dnes!
Je tedy fakt, že nás tam zatím moc není, ale já jsem tam stále, tak vám má kdo dobře poradit
Bez registrace
Vždy jsem se považoval za natolik velkého blbce, že jsem si vždycky myslel, že to psaní znamének a složených závorek ve formě scriptů, proměnných lokálních i jiných, funkcí aj. prostě nezvládnu.
Mám pro vás a hlavně pro sebe novinku. Já asi zas takové pako nebudu. Proto by se mi hodilo pár vašich rad ohledně procvičování a míst, kde bych mohl efektivněji pracovat a učit se. Zda-li máte náladu mi odpovědět na několik mých dotazů, budu rád, pokud se mrknete dále.
Začít se script-fu jsem se rozhodl právě dnes a už do toho i vcelku pronikám. Proměnné mi nejsou novinkou a píšu si tu (na mé velmi začátečnické poměry i celkem složité matematické konstrukce (někdy dokonce fungují). Jenže mi chybí místo pro další zdokonalování a zde přicházejí na řadu mé dotazy.
Znáte vhodný editor pro takového začátečníka? Chci se v něm lehce orientovat.
Jak pak scripty v takovém editoru co možná nejednodušeji vyzkoušet? Konzole v Gimpu je moc fajn věc, ale jsem tu omezen jedinou řádkou, kde mohu psát a to zrovna dvakrát pohodlné není.
Znáte nějakou zajímavou dokumentaci vhodnou pro idioty? Zatím se snažím našrotit základní dokumentaci v oficiálním Gimp helpu.
Díky za odpovědi či případné rady.
Tiskni
Sdílej: