Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají... )))
Rádobyvtipné cancy. Pro studium vysoké školy už není potřeba umět mateřštinu?
"Sousedova stará dobrá Narexka to zpraví."A to není jediná chyba, sám tam vidím některé další. Škandál! Škandál to je povídám!
Přijde mi zcela zbytečný se navážet do zápisu v blogu. Kdyby se jednalo o nějaký článek, nic neřeknu, ale blog je prostě osobní záležitost, kam si člověk píše tak jak píše.
#wake on-lan /usr/sbin/ethtool -s eth0 wol g 1>&2
Umožňuje jen 8 pravidel na příchozí a 8 na odchozí firewall.
Jenomže to jsou pravidla pro DMZ, nebo "virtuální servery" (jak se vznešeně nazývá forwardování portů). U "virtuálních serverů" jsou ty pravidla k ničemu (proč blokovat port, kterej si extra nechám forwardovat?!) a smysl DMZ v podobě co nabízí router už nechápu vůbec... Malej počet pravidel by mohl vadit u "statickýho routování" (tedy klasického routování bez NATu), ale to s 1 veřejnou adresou pro celou síť jaksi nehrozí...
Jedinej problém, kterej jsem dosud zaznamenal je absence SSL při vzdálený administraci. Co se týče problému s časem, tak jsem za tu krátkou dobu co ten OvisLink mám nic nezaznamenal - mám nastaveno získávání času pomocí NTP - takže předpokládám, že se routřík čas od času automaticky synchronizuje.
Jo, cizí neštěstí potěší vždycky nejvíc
Jinak já taky děkuji za hodnocení, alespoň vim, že jsem se s tim nepsal zbytečně.
Nevim, jestli by to nebylo IN, ale rozhodně by to nebylo ono. Konec konců, když se vám něco opravdu, ale opravdu nedaří, taky nekřičíte: "Lihovej fix!"...
# eth driver forcedeth standartne vypina WOL support, # pokud udelam reboot a pocitac vypnu z BIOSu, tak to funguje. # Musim tedy zajistit aby si linux vzdy znova zapnul WOL support ethtool -s eth0 wol g
bash-2.05b# ethtool -s eth0 wol g Cannot get current wake-on-lan settings: Operation not supported not setting wol
na tom kramu nejde vypnout maskarada, takze je to akorat tak na vystavku na policku.
No nevim, nebyl bych si tim tak jistej, IMHO to vypnout jde nastavenim Static routing. Prakticky jsem to ale nezkoušel, neboť nemám jak. Čímž se dostáváme k bodu č. 2 - do doby přechodu na IPv6 je zcela nereálné, aby mi ISP přidělil více IP adres (aniž bych za to musel extra platit), takže router stejně bude fungovat pouze v režimu NAT... A na IPv6 fungovat stejně nebude
Tiskni
Sdílej: