Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Nevidíš snad, v jaký je to kategorii?!
[2] je skoro stejně zcestný jako [1] - svádí problém na linux, ve kterém není nebo alespoň ne v takové míře, aby byl nebohý uživatel linuxu za "mučedníka". A ad [3] - stálo by to něčí práci a řekněme si otevřeně - nikdo se nehrne do práce která je prakticky zbytečná.
Což je koneckonců společným činitelem všech těch "referencí". Dělají z linuxu obětního beránka tam, kde jde "pouze" o něčí lenost/neschopnost/pohodlnost.
Tohle by bylo na "vážnou" odpověď, kterou ti ale v týhle diskuzi dát nemůžu, nechť bych pak vypadal nedůvěryhodně. Stačí, že jsem se nechal vyprovokovat a napsal tu odpověď výše...
To ta tvá víra v GNU, ta tě dostala na zcestí. Al my, co vidíme dál, víme své...
Co by jste na mém místě dělali Vy?Já bych se vyprd na počítače a šel na pivo :-P
Že žádnej plugin kvůli mě instalovat nebudou. A já si svoje Office něčím takovým "zasírat" nebudu, to dá rozum.
Ale oni jsou tady pro mě. A proto mi přece nebudou diktovat, jak a na čem mě budou vyučovat!
19% DPH, 30% sociální, X% zdravotní, ...
Me se ten zapisek celkem libi. Podle me si dela celkem trefne legraci z tonu zapisku, ktere se zde objevuji.
Druha vec je, ze chodim stejne jako Martin na FEL a setkal jsem se na teto skole i s lidma co si mysli, ze Solaris a Linux jsou nejvetsi zlo, co je behem studia potkalo.
setkal jsem se na teto skole i s lidma co si mysli, ze Solaris a Linux jsou nejvetsi zlo, co je behem studia potkalo.
V případě Solarisu se hrdě hlásím do jejich řad. Pokuď mě tam tedy již nevedou jako jejich předsedu...
Druha vec je, ze chodim stejne jako Martin na FEL a setkal jsem se na teto skole i s lidma co si mysli, ze Solaris a Linux jsou nejvetsi zlo, co je behem studia potkalo.Nevím jestli největší, ale ten Solaris na FELu opravdu není dobrý způsob, jak ukázat, že tenký klient je k něčemu dobrý. Když už jsi na to narazil - ono ani Linuxu neprospívá, když k němu člověka posadí a nefunguje česká klávesnice, polovina programů v nabídce se nespustí, nejde se přihlásit atd. Jediný dobře fungující Linux, který jsem na FELu viděl, bylo asi deset počítačů s RHEL v jedné učebně.
S pozdravem
Doc. Ing. D. Zlo CSc.
Dneska se kradou už i podpisy...
No, ona je to v podstatě taková mravenčí práce...
Jinak jako pokus o vtip je zapisek velice slaby.
Je stejně slabý, jako ty původní zápisky. Nechtěl jsem být papežštější než papež...
Tiskni
Sdílej: