Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Vždycky jsem měl rád nějaké ikonky nebo obrázky či fotečky uživatelů. Tak kde to šlo a připadalo mi to smysluplné, jsem se snažil mít své.
Kdysi jsem používal prostě svoji fotku, pak nakreslený avatar. Ten byl myslím pěkný. Ale jednou jsem si řekl, že je to moc staré a že si udělám nový. Jenže jsem vypadal jak právě opustivší nějaký cvokhaus. No tak to ne. Druhý pokus byl sefektovat svou vlastní fotku v GIMPu, tak aby to vypadalo zajímavě. Ale přeci nevypadám jako zombie (mi řekl spolužák), natož jako nějaká postava z vřískotu, ne?
Jak se to říká, "a teď, babo, raď!" ... snažit se o vytvoření vlastního kresleného avataru? Nebo si obrázek odněkud zkopírovat? Nebo mít radši čistou, neupravenou fotku? Nebo snad nic?
Možná podoknu, že škrtuté wokýnko MS Windows (c) nepovažuji za avatar, protože nikdo nevypadá jako škrtutné okýnko. Teda, jestli tady někdo takový obličej má, ať se přihlásí. Předem přeji upřímnou soustrast.
Aby snad někdo nechtěl říct, že jsem bez estetického citu nebo graficky slepý, tak se může podívat sem
Tiskni
Sdílej:
Možná podoknu, že škrtuté wokýnko MS Windows (c) nepovažuji za avatar, protože nikdo nevypadá jako škrtutné okýnko. Teda, jestli tady někdo takový obličej má, ať se přihlásí. Předem přeji upřímnou soustrast.Zjisti si vyznam slova avatar
Most hacker types don't go in for garish avatars, because they know that it takes a lot more sophistication to render a realistic human face than a talking penis.
Neal Stephenson - Snow Crash, 1992
(Tohleto ať v žádném případě nikdo nebere osobně.)