Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Vždycky jsem měl rád nějaké ikonky nebo obrázky či fotečky uživatelů. Tak kde to šlo a připadalo mi to smysluplné, jsem se snažil mít své.
Kdysi jsem používal prostě svoji fotku, pak nakreslený avatar. Ten byl myslím pěkný. Ale jednou jsem si řekl, že je to moc staré a že si udělám nový. Jenže jsem vypadal jak právě opustivší nějaký cvokhaus. No tak to ne. Druhý pokus byl sefektovat svou vlastní fotku v GIMPu, tak aby to vypadalo zajímavě. Ale přeci nevypadám jako zombie (mi řekl spolužák), natož jako nějaká postava z vřískotu, ne?
Jak se to říká, "a teď, babo, raď!" ... snažit se o vytvoření vlastního kresleného avataru? Nebo si obrázek odněkud zkopírovat? Nebo mít radši čistou, neupravenou fotku? Nebo snad nic?
Možná podoknu, že škrtuté wokýnko MS Windows (c) nepovažuji za avatar, protože nikdo nevypadá jako škrtutné okýnko. Teda, jestli tady někdo takový obličej má, ať se přihlásí. Předem přeji upřímnou soustrast.
Aby snad někdo nechtěl říct, že jsem bez estetického citu nebo graficky slepý, tak se může podívat sem
Tiskni
Sdílej:
Možná podoknu, že škrtuté wokýnko MS Windows (c) nepovažuji za avatar, protože nikdo nevypadá jako škrtutné okýnko. Teda, jestli tady někdo takový obličej má, ať se přihlásí. Předem přeji upřímnou soustrast.Zjisti si vyznam slova avatar
Most hacker types don't go in for garish avatars, because they know that it takes a lot more sophistication to render a realistic human face than a talking penis.
Neal Stephenson - Snow Crash, 1992
(Tohleto ať v žádném případě nikdo nebere osobně.)