V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Tiskni
Sdílej:
Bohové internetových explorerů se prostě s bohy internetových prohlížečů rádi nemají..
Obecně platí, že IE nezobrazí (resp. zobrazí šedivě nebo vůbec nějak divně) žádné png s alfa-kanálem - nic s různou průhledností. Pokud ten png využívá průhlednost jenom jako průhledný-neprůhledný, tak záleží ještě na něčem, nevím přesně na čem, ale jednoduchá zkušenost je, že když se ten obrázek uloží v jednoduchém editoru (třeba v KolourPaintu, který alfa-kanály neumí), tak je to pak v ie v pořádku, když se to uloží třeba v gimpu, tak s tím můžou být problémy - možná, možná je to v něčem jiném, přesně to nevim.
Jinak když je celý obrázek poloprůhledný, tak se to pro ie dá nějak obejít těmi jejich filtry, ale nevím, jak se to používá a ani mě to nezajímá.
Různoprůhledné png ie asi nikdy podoprovat nebude, protože to (stejně jako třeba dříve zmíněný :hover u všech elementů) asi nikdo nepotřebuje...
Různoprůhledné png ie asi nikdy podoprovat nebude, protože to (stejně jako třeba dříve zmíněný :hover u všech elementů) asi nikdo nepotřebuje...Tak zrovna o tom :hover bych to netvrdil. To je poměrně široce využitelná vlastnost. A z rekcí na webu je patrné, že lidi jsou dost otrávení, že to IE neumí. Nehledě na to, že v obou případech (PNG, :hover) bych se ptal spíše "proč to nepodporovat" než "proč to podporovat".
Asi bych si měl dávat větší pozor na to, co píšu
Samozřejmě mělo být, že
Různoprůhledné png ie asi nikdy podoprovat nebude, protože to (stejně jako třeba dříve zmíněný :hover u všech elementů) podle Micorosoftu asi nikdo nepotřebuje...
S poloprůhlednými obrázky by se pak samozřejmě daly dělat věci, které si dneska představit neumime..
A odpověď na otázku "proč to nepodporovat" by mně taky docela zajímala.
[zamyšlení]U PNG třeba proto, že je to moc svobodný formát, nebo že se na to prostě zapomnělo. U :hoverů možná někdo v Redmondu vymyslel, že by mohlo uživatele mást, když se bude měnit něco, co není odkaz, a že si pak třeba budou myslet, že to odkaz je, i když není. Ale proč v tom případě uživatele nematou měnící se kurzory a barvitelné posuvníky? Kdo ví...[/zamyšlení]