Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak jsem si pročítal včerejší "zprávy" na Slashdotu a zaujala mě tato: MPAA Releases Software For Parents. Píše se v ní, že MPAA (Movie Picture Association of Americe) dala k dispozici windowsovský program, který prohledá systém a nahlásí (zodpovědným rodičům, kteří nechtějí, aby se jejich děti podílely na přechovávání a sdílení nelegálních kopií hudebních a filmových nahrávek) výskyty P2P programů a nelegálních souborů.
Tedy, už tohle samo o sobě zní jako orwellovsky v realitu převedená absurdita alá Is Your Son a Computer Hacker? Ale to není všechno. Ten program se totiž ani maličko nesnaží skutečně nacházet soubory, které by - alespoň podle názvu (i když i to je praštěné) - mohly být skutečně pirátskými kopiemi. Označí totiž za nelegální úplně všechny(!) hudební soubory - podle přípon. Tedy včetně zvuků dodávaných s čistou instalací Windows. Nebo třeba empétrojku vytvořenou pomocí /dev/urandom
.
Co je tohle za svět? Štípněte mě, ať se probudím.
Tiskni
Sdílej:
Vzhledem k benevolenci zakonu v CR (staci byt registrovan v klubu vlastniku CD a muzu mit doma kopie, stejne tak muzu mit kopii cehokoliv, co davali v televizi), by me spis zajimalo, jestli se konecne Micro$oft odhodla zamezit stahovani updatu pro lidi, co nemaji Okenka registrovana. Diky poctu der, co v nich je, by to byl docela ucinny bic na ilegaly.
Diky poctu der, co v nich je, by to byl docela ucinny bic na ilegaly.Myslíš? Spíš na ty ostatní, řekl bych. Většině lidí co znám a mají ilegální widle by to bylo úplně jedno. To spíš odskáču já, až jim něco nepůjde a oni se budou dožadovat pomoci. (a nevěřili byste, jak je silná víra průměrného uživatele nelegálních windows, že zrovna já (protože tomu náhodou rozumím) jsem povinen mu pomoci)