Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Asi nebudu sám, kdo má porůznu ve skříních a na dalších místech staré počítačové součástky, které buď nefungují, nefungují úplně, nebo sice fungují, ale už pro ně nemám vůbec žádné využití. Staré harddisky, základní desky, myši, grafické karty, digitální foťák atd. Dříve mi bylo líto je vyhodit, nebo se s nimi jen tak rozloučit. Vždyť to stálo tolik peněz... Jenže teď už bych si chtěl ve skříních udělat pořádek. Takže se slovy klasika ptám:
Kam s ním?
Nejraději bych to všechno dal někomu, kdo by z toho ještě mohl mít nějaký užitek. Jenže v dnešní době už asi moc radioamatérských kroužků, které by byly vděčné za každé rozšlápnuté rádio, není. Může ještě vůbec někdo k něčemu využít vadný pevný disk nebo síťovou kartu?
A pokud bych to takhle neudal, kam to vyhodit? Existuje nějaký alespoň trochu ekologický způsob likvidace počítačových komponent?
-------------Mám tu (ve stavech od plně funkčního, až po beznadějně ztracený):
Chcete to někdo? Počítám, že asi ne. Tak mi aspoň poraďte, jak se toho zbavit tak, aby mě netrápilo mé svědomí svědomitého třídiče odpadů.
Tiskni
Sdílej:
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Ten foťák bych bral, zkusil bych vykuchat aspoň displejOK, ozvi se, dohodneme podrobnosti.