Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Na iDnes.cz jsem narazil na článek o hlasování Amerického filmového institutu o nejlepších filmových hláškách všech dob. Na iDnes píší, že zvítězila věta cynického Rhetta Butlera z filmu Gone with the Wind. A jistě je fajn, že ji pro české čtenáře i přeloží. Ale jak je kruci možné, že z hlášky "Frankly, my dear, I don't give a damn." vznikla ta zmršenina o tom, že nemá "šajnu"?
Nejenže to zní komicky, ale hlavně to ani vzdáleně nevystihuje smysl. Jasně, každý se splete. Moje překlady JN o tom jistě svědčí. Ale takováhle blbina? Proč jen si myslím, že když někdo píše článek o filmových hláškách z amerických filmů, tak taky umí anglicky..?
UPDATE: Tak už to opravili. Někdo to asi zmínil přímo v komentářích pod článkem...
Tiskni
Sdílej:
Anglicky mluveno: …and then they were separated by war. České titulky: …a pak je rozdělila láska.
"Upřímně, miláčku, nemám šajnu," tak zní nejpamátnější filmová hláška historie.Kdyby se tak třeba jmenoval ten článek, tak by to mohl být vtípek, ale takhle...
Viz třeba http://malyctenar.bloguje.cz/
Jan Vaněk Jr. tam má docela dost postřehů, a co se filmových citátů týče -- viz "Lidové noviny: tvořeno vemeny (nyní s opodstatněním plurálu!)"