Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
<predchozi dil dalsi dil> Obsah kapitol: 1. dil 2. dil 3. dil ... 666. dil
<< prvni dil < predchozi dil Nazev aktualniho dilu nasledujici dil > posledni dil >>A obsah by se mohl zobrazivat (treba) 3 dily okolo aktualniho napr.:
Obsah: 1. dil ... 6. dil 7. dil 8. dil 9(aktualni). dil 10. dil 11. dil 12. dil ... 56(posledni). dilTa aktualni tabulka mi prijde dost neprehledna, kdyz jsem ji videl poprve musel jsem chvili premyslet na co to je a jak to funguje (a to se povazuji (mozna milne) za prumerne inteligentniho...).
[prvý] [predchádzajúci] [select] [button] [nasledujúci] [posledný]select: zoznam častí s javascriptom
plus navigácia generovaná na začiatku i konci seriálu
Prvni … Predchozi Nasledujici … Posledni
Prvni … Predchozi Nasledujici … Posledni
Na tom se mi nelíbí, že tam nejsou vidět názvy dílů. Musím na to kliknout, abych se dozvěděl, o čem ten další/předchozí díl je. Název by se sice mohl dát třeba do atributu title
, ale i tak by mi to nepřišlo moc pohodlné. I když je to nepochybně přehlednější, to je fakt.
Navigácia by mala byť na oboch koncoch (aby ten, čo iba listuje, nemusel zbytočne skrolovať na koniec článku, a aby ten, čo číta, naopak nemusel skrolovať na začiatok)OK, bude-li to jednořádková záležitost, tak můžeme dát navigaci i nahoru.
Pak ale potrebuji videt seznam vsech dilu, abych se mohl spravne rozhodnout. Nejake (blizke) okoli je nedostatecne.OK, pokud to půjde rozumně udělat, tak bych tohle řešil tím drop-down menu. Nezabírá to příliš místa a kterýkoliv díl seriálu bude dostupný na dvě kliknutí.
a zvlast obsah s nadpisy a jeste lepe s perexy kazdeho dilu.Takový seznam (s perexy) je k dispozici na hlavní stránce každého seriálu.
prvni: Jmeno prvniho predchozi: Jmeno predchoziho prohlizeny: Jmeno prave prohlizeneho dalsi: Jmeno dalsiho posledni: Jmeno posledniho pocet dilu: pocetsamozrejme prvni a podledni muzou byt rozliseny od tech ostatnich jeste barvnou podkladu, apod.
Na stránce s výpisem seriálů bych něco udělal s číslem v závorce, myslím, že nehrozí, že by měl seriál 2.5 článkůLeoš o tom ví... chybička se vloudila.
A díky za Ábíčko a za to, jak dobře se o něj všichni staráteRádo se stalo
format-number
? |<< << Jdi na: [drop-down] >> >>|Případně může být u těch šipek ještě slovní popis:
|<< << předchozí Jdi na: [drop-down] další >> >>|Komentujte tyto návrhy, prosím.
Bud serial znate a chcete jit na dalsi dil nebo jej neznate a chcete jit na zacatek.To není tak jednoznačné. U mnoha seriálů jednotlivé díly nijak úzce nenavazují - každý díl prostě popisuje něco jiného. Není tedy důvod začínat u prvního dílu. Stejně tak i když seriál znám, tak nemusím chtít pokračovat ve čtení hned následujícího dílu. Hledám-li například konkrétní téma, pak je užitečné mít po ruce seznam všech dílů.
Uzivatelske rozhrani ma byt navrzeno tak, aby se pouzivalo co nejlepe v tech nejcastejsich scenarich.Jistě. Ale pokud můžeme vyhovět jak běžnému uživateli, tak tomu, který skutečně ví, co chce, tak proč se omezovat?
Tiskni
Sdílej: