Národní identitní autorita, tedy NIA ID, MeG a eOP jsou nedostupné. Na nápravě se pracuje [𝕏].
Americký výrobce čipů Nvidia se stal první firmou na světě, jejíž tržní hodnota dosáhla pěti bilionů USD (104,5 bilionu Kč). Nvidia stojí v čele světového trhu s čipy pro umělou inteligenci (AI) a výrazně těží z prudkého růstu zájmu o tuto technologii. Nvidia již byla první firmou, která překonala hranici čtyř bilionů USD, a to letos v červenci.
Po Canonicalu a SUSE oznámil také Red Hat, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie).
TrueNAS (Wikipedie), tj. open source storage platforma postavená na Linuxu, byl vydán ve verzi 25.10 Goldeye. Přináší NVMe over Fabric (NVMe-oF) nebo OpenZFS 2.3.4.
Byla vydána OpenIndiana 2025.10. Unixový operační systém OpenIndiana (Wikipedie) vychází z OpenSolarisu (Wikipedie).
České základní a střední školy čelí alarmujícímu stavu kybernetické bezpečnosti. Až 89 % identifikovaných zranitelností v IT infrastruktuře vzdělávacích institucí dosahuje kritické úrovně, což znamená, že útočníci mohou vzdáleně převzít kontrolu nad klíčovými systémy. Školy navíc často provozují zastaralé technologie, i roky nechávají zařízení bez potřebných aktualizací softwaru a používají k nim pouze výchozí, všeobecně známá
… více »Během tradiční ceremonie k oslavě Dne vzniku samostatného československého státu (28. října) byl vyznamenán medailí Za zásluhy (o stát v oblasti hospodářské) vývojář 3D tiskáren Josef Průša. Letos byly uděleny pouze dvě medaile Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské, druhou dostal informatik a manažer Ondřej Felix, který se zabývá digitalizací státní správy.
Tor Browser, tj. fork webového prohlížeče Mozilla Firefox s integrovaným klientem sítě Tor přednastavený tak, aby přes tuto síť bezpečně komunikoval, byl vydán ve verzi 15.0. Postaven je na Firefoxu ESR 140.
Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 43. Ve finální verzi vychází šest oficiálních edic: Fedora Workstation a Fedora KDE Plasma Desktop pro desktopové, Fedora Server pro serverové, Fedora IoT pro internet věcí, Fedora Cloud pro cloudové nasazení a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich jsou k dispozici také další atomické desktopy, spiny a laby. Podrobný přehled novinek v samostatných článcích na stránkách Fedora Magazinu: Fedora Workstation, Fedora KDE Plasma Desktop, Fedora Silverblue a Fedora Atomic Desktops.
Elon Musk oznámil (𝕏) spuštění internetové encyklopedie Grokipedia (Wikipedia). Zatím ve verzi 0.1. Verze 1.0 prý bude 10x lepší, ale i ve verzi 0.1 je podle Elona Muska již lepší než Wikipedia.
a ty zbývající 2% radši zůstanou u hnidopišství.Tvůj komentář má být důkaz tohoto fenoménu?
.
100 % = sto procent
100% = stoprocentní
(takže disk s kapacitou 80GB je nesmysl?)
(takže disk s kapacitou 80GB je nesmysl?)Pokud vím, tak správně je 80 GB. Nebo jsem nepochopil nějakou narážku?
. Protože bys to přečetl jako "disk s kapacitou osmdesátigigabajtový".
Můžeš si pročíst FAQ Ústavu pro jazyk český
(konkrétně značky a čísla)
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur elit 100 % estibulum dui neque, vulputate vitae varius ac.
Jestli je hnidopišské pronést svůj subjektivní názor na situaci, pak svou vinu přiznávám.Je-li formulován tak, jak byl, tak celkem jo
. Nic ve zlém - přišlo mi to úsměvné.
.
A nebo když napíše třeba dobrý zápisek v blogu tak dostane třeba pět bodů. Jako já sem teď měl zápisek o psech v bytech
.
Kdyby to šlo, nechal bych si nějaké body smazat, jsou tu zasloužilejší ...
Zápisek o psech v bytech ... pak že to tu neupadá ... nadsázka 
.
Ale dalo by se to udělat tak, že by se umazávali za blog který by měl hodnocení 30 procent a méně. To by si pak lidi rozmysleli dávat zápisky o třech větách apod. A čím víc procent by ten zápisek měl, tím víc bodů by dostal
.
.
za každou zprávičku člověk obdrží bod, za sto bodů dostane třeba 10kčTuším, že dostávají o trochu víc
.
Že by asi tak 55 minut na hodinu?
Bude ve zprávičkách?
> Klukovi z plakátu? A kdyby to byl nějaký slovutný republikán, bylo by to OK?
Kdyby byl z plakátu, pak samozřejmě nikoli.
Já tedy už televizní zprávy moc nesleduji, ale když je občas vidím, je tam vždy pan Hussein a jeho famílie. A ne při nějaké důlěžité politické události (jako třeba ujištění chlapců z Kanady, ať se nebojej, že to všechno byly jen kecy pro ty blbce voliče), ale spíš při nějaké kulturně-společenské akci zcela bezvýznamného charakteru. Třeba nedávno jsem viděl, jak paní Husseinová provozuje hula-hop. Jindy zase byla rozsáhlá zpráva na téma "pan Hussein si pořídil roztomilé štěňátko" (není to vtip, byl to jakýsi portugalský vodní pes).
Pořád se prostě něco děje.
> Nic ti nebrání se toho chopit a tu pokleslou kvalitu trochu vylepšit.
Proč pokleslá? Kdo to určuje? Že mi několik dnešních zpráviček přišlo jako odpad, to neznamená, že si to myslí všichni. Nebráním nikomu nic psát. Co nechci, nečtu. Klidně pište o Obamovi a Windows. Yes. Yes, you can.
Jen jsem myslel, že o odezvu stojíte. Tedy i o tu zápornou...
Jen jsem myslel, že o odezvu stojíte. Tedy i o tu zápornou...Stojím o to. Ale to máš těžký, Martine, ty do všeho cpeš svoje žvásty proti cikánům a podobné kraviny - a to potom může být sebelepší kritika, ale mně připadá jako hovno na botě po dvou krocích v trávě...
. Že ses možná přidal k jisté množině zoufalců, co se ze mě snaží udělat nějakého hajlujícího socialistuNikam jsem se nepřidal. Skutečnost, že mě tvé výpady proti cikánům, Arabům a bůhvíkomu ještě prostě mrzí, mě do žádného tábora neřadí.
Tiskni
Sdílej: