Design (GitHub) je 2D CAD pro GNOME. Instalovat lze i z Flathubu. Běží také ve webovém prohlížeči.
Příspěvek na blogu herního enginu Godot představuje aplikaci Xogot přinášející Godot na iPad a iPhone. Instalovat lze z App Storu. Za Xogotem stojí Miguel de Icaza (GitHub) a společnost Xibbon.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za březen (YouTube).
ESP-IDF (Espressif IoT Development Framework), tj. oficiální vývojový framework pro vývoj aplikací na mikrokontrolérech řady ESP32, byl vydán v nové verzi 6.0. Detaily na portálu pro vývojáře.
DeepMind (Alphabet) představila novou verzi svého multimodálního modelu, Gemma 4. Modely jsou volně k dispozici (Ollama, Hugging Face a další) ve velikostech 5-31 miliard parametrů, s kontextovým oknem 128k až 256k a v dense i MoE variantách. Modely zvládají text, obrázky a u menších verzí i audio. Modely jsou optimalizované pro běh na desktopových GPU i mobilních zařízeních, váhy všech těchto modelů jsou uvolněny pod licencí Apache 2.0. Návod na spuštění je už i na Unsloth.
Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 3. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).
Průkopnická firma FingerWorks kolem roku 2000 vyvinula vícedotykové trackpady s gesty a klávesnice jako TouchStream LP. V roce 2005 ji koupil Apple, výrobu těchto produktů ukončil a dotykové technologie využil při vývoji iPhone. Multiplatformní projekt Apple Magic TouchstreamLP nyní implementuje funkcionalitu TouchStream LP na současném Apple Magic Trackpad, resp. jejich dvojici. Diskuze k vydání probíhá na Redditu.
Byla vydána nová verze 10.3 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb.
Cloudflare představil open source redakční systém EmDash. Jedná se o moderní náhradu WordPressu, která řeší bezpečnost pluginů. Administrátorské rozhraní lze vyzkoušet na EmDash Playground.
Bratislava OpenCamp 2026 zverejnil program a spustil registráciu. Štvrtý ročník komunitnej konferencie o otvorených technológiách prinesie 19 prednášok na rôzne technologické témy. Konferencia sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2026 v priestoroch FIIT STU v Bratislave.
Klidně bych to namíchal mezi články, ale ve výpisu aby to vypadalo jako malý článek už na první pohled. Menší nadpis, menší písmo perexu, žádná ikonka...I to je možnost, ale budu to muset vyzkoušet - trochu se bojím, aby to nevypadalo spíše divně (tj. jako chyba).
Ale asi bych radši viděl podrobnosti u zpráviček. Že by třeba na konci některých zpráviček byl link "více" (cíl stejný jako má teď nadpis) a při zobrazení zprávicky by tam bylo třeba o odstavec nebo dva více.Tak už to u některých zpráviček je. Asi by pak bylo potřeba vymyslet nějaké odlišení od normálních zpráviček.
Takové zprávičky by pak mohly dostat trochu prostoru na konci sloupce, kde by už neměli text vůbec, ale viseli tam ještě nějaký čas navíc (třeba dokud by byla živá diskuse nebo tak něco).To už by trochu záleželo na Leošovi/Lubošovi a programování, nicméně si nejsem jistý, jestli by tam dole nebyly moc schované.
To už by trochu záleželo na Leošovi/Lubošovi a programování, nicméně si nejsem jistý, jestli by tam dole nebyly moc schované.Pointa je taká, aby nezmizeli úplně moc brzo...
Ja bych se to nebal zaradit mezi clanky, jen to chce vymyslet nejaky format titulku oznacujici, o co jde. Priklady:
Dalsi moznosti je zacit ve vypise clanku zobrazovat rubriku, do ktere je clanek zarazen. Pak bychom pro tyto clanky mohli vytvorit novou rubriku Aktuality a podle ni se mohli orientovat.
Na mně trochu moc barevné a přehledné mi to moc nepřipadá. Ale asi to je o zvyku.
To je zajímavý nápad. O redesignu hodně uvažujeme, homepage je přebujelá, chtělo by to nějakou zásadní změnu.
)
Zamíchal bych to mezi články a, jak tu někdo psal, do nadpisu přidat například slovo aktuálně. Další možnost je pod perex napsat vysvětlení, jako je to u některých článků JN (že vycházejí se zpožděním).
Můžeš být v seznamu autorů a Robert pošle email, na který buď zareaguješ nebo ne. Neznamená to, že bys byl povinen ten článek sepsat, dokud jej Robertovi neslíbíš.
Tiskni
Sdílej: