Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Tiskni
Sdílej:
ldapsearch
.
ldapsearch -h ldap.example.net -x -D "cn=admin,dc=example,dc=net" -b "dc=example,dc=net" -w heslo "(objectclass=inetorgperson)"
pokud chces delat vyhledavani podle vice pravidel tak můžeš třeba takhle nějak:
"(&(objectClass=mailUser)(mail=pokus@zdenda.tld)(accountStatus=active))"
Nestačím se divit. Tohle může napsat jen ..... technický analfabet (o magorech apod. se radši nazmiňuju). AD je docela dobrá věc, jen se s ním musi UMĚT pracovat. Pravda, není to SQL databáze, má ale pár jiných vlastností a pokud není Váš kolega ochoten číst dokumentaci, ať jde raději kopat kanály (jenže na to nemá, UK nebo hnědočeši to umějí daleko lépe a levněji).
Na druhou stranu, kolega z bývalé práce také tvrdil, že LDAP je sra.ka a že je k ničemu. No postupem času a přečtením nějaké té dokumentace LDAPu trošku přišel na chuť. Podle mě to je hned po krájeném chlebu jeden z nejlepších vynálezů lidstva .
Neni zac. Odpoved byla podobna Vasi otazce. Mimochodem, pokud to mela byt otazka, pak mela byt polozena v poradne a hlavne poradne, ne jako od ... . Odpoved jste dostal jiz vcera v 17:39 od Pasmena, viz prikaz
ldapsearch
a ponekud obsirneji od Zdenka Burdy. Pokud mate problemy s ldapsearch
, pak doporucuji man ldapsearch
, pripadne web Microsoftu nebo projektu OpenLDAP. LDAP je sice jisty druh databaze, lze na ni ale pokladat jen urcite druhy dotazu. Rozhodne k ni nelze pristupovat jako k SQL. Viz napr. toto dilko, anebo tento web. Nakonec asi skoncite u perlovske knihovny Net::Ldap ale budte v klidu, je pekne zdokumentovana a i clovek, ktery v Perlu nikdy neprogramoval (ale programoval v necem jinem), by pomoci ni mel zvladnout alespon nejaky jednoduchy skriptik. Pokud je potreba nejaky graficky klientik, doporucuji Apache Directory Studio, ale mam dojem ze potrebuje Javu.