Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Tiskni
Sdílej:
Jde o to, že 52 stupňů bez zátěže je docela dost, bůh ví, kam to vyleze při záteži.BIOS dělá na CPU 100% zátěž
byla deska stále teplá ale tepelný most nikoliA jak na tom bylo CPU? Nemohla se ta horní deska vydout teplem (čímž by došlo k oddálení mostu od CPU)? To jen tak hádám, o teplotní roztažnosti těch materiálů nemám valnou představu. Zasloužilo by to rozhodně další testování. Ale jinak je to luxusní, představa písadla, které je chlazeno jen pasivem, se mi moc líbí. Můžu vědět, co jste k testování použil za MB (CPU)?
Já jsem yjistil, že ventilátor dělá divy. Mám normální ATX desku s PIII a v AGP slotu Geforce 2MX400. Case je nějaký uplně obyč midi-tower či jak se to jmenuje. Na procesoru je docela velký pasiv s větším větrákem co má cca. 1800 RPM
Teď k problému. Mám otevřené víko caseu a odpojená větrák na procesoru. Pokud case leží tak je vše ok a teplota okolo 37 stupňů. Pokud dám case na výšku, tak jak ta GF topí, tak normálně usmaží procesor. Po nějaké době to vyšplhá na 50 stupňů, kdy se automaticky vypne. Když se zapne větrák na CPU, tak úplně v poho. Prostě i ta trocha proudění rozpohybuje vzduch ve skříni tak, že se v pohodě uchladí.
Jo ještě jsem zapoměl, že se tam točí líně nějaký větrák ve zdroji. Nakonec jsem udělal bastl řešení, vzal pasiv velikosti jednho slotu a narvalho do toho pidi pasivu na te GF. Kupodivu je teď procesor při zavřeném casu na výšku při zátěži jen okolo 40 stupňů.