Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »??? Pozadat odbornika? Ale to on prece vubec nemusi. Proste se mu to nelibi/nerozumi tomu/nechce to .... tak do toho prachy neda. Vase logika mi pride podivna. Investor chce v prve rade vydelat prachy, zaruky za to, ze prachy vlozene "nezahodil".... Jakkoli svemu napadu kazdy, kdo tam jde veri, neni to jeste zaruka uspesneho projektu. Take prezentovat se tim, ze jsem v tom o sve vlastni prachy prisel neni zrovna nejlepsi vizitka. To na atraktivite take nepridava.
Vira penize nevydelava. Tedy vyjma ruznych nabozenstvi, kde je to ale zalozeno na jinem principu. Tam vydelava jinym nez tem co veri.
Navic ti lide tam take jdou dobrovolne.
Ono podnikanie je len z menšej časti o dobrom nápade. Z väčšej to je o ľuďoch, ich schopnostiach. Videl som (a bohužiaľ aj zažil) ako osobné vzťahy a konfliktné povahy potopili dobrý nápad, niekoľko rokov úsilia a zopár miliónov hotovosti. Takže sa nedivím, že investori si viac než nápad vyberajú ľudí, ktorí za ním stoja.
Hocikto vie urobiť chutnejší hamburger než McDonnalds. Ale zďaleka nie hocikto je rovnako bohatý ako McDonnalds. Proste to nie je len o tom, že stačí vyrobiť chutnejší hamburger a predávať ho.
protože je to vždy stejné:
první tři ví co chtějí a dámy se popřípadě vždy připojí co pánové vyberou ... Tomio je tvrdý investor a občas někoho rozseká. Ivan rád lidi uráží, ale jeho názory jsou zralé. Ondřejovi se skoro všechny nápady líbí a musím přiznat, že má čuch na dobré investice. O Daně a Martě vlastně ani není co říct.
No ať je to jak chce, Den D je prostě zábaný pořad ČT
ps: investoři vždy nasedají pouze do rozjetého vlaku, který už něco vidělal
Tiskni
Sdílej: