Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V jedné z dnešních slabších chvilek jsem zplodil oznámení o našem novém psíku pro známé. Někoho to možná pobaví, jiného znechutí - ale to nevadí, jak se říká "se*e pes"
Od sobotního odpoledne (13:30, tedy uptime 2 days, 22 mins) máme doma zvíře. Je to fena kavalíra, vypadá nějak takhle, release date - konec listopadu 2005, hmotnost 4.2kg, jméno ALSA. Hned druhý den se nám ji povedlo překonfigurovat tak, aby nechávala pakety na trávníku před domem. Občas sice dojde k nějakému leaku na koberec, ale mám zdrojáky takže se mi ji snad v brzké době podaří debugovat. Bohužel nemá moc vychytaný food-management, takže hrozně žere, snad se to projeví na výkonu. Jinak většinu času tráví ve stand-by, z toho často mně na klíně. To má velkou výhodu v tom, že ji není problém drbáním na zádech snadno přepnout do bg a můžu vesele pracovat. Má parádní skin v provedení black-white-red (red jako zrzavá, voni to anglofóni nerozlišujou) ve vysokém rozlišení a true-nature-color. Kromě ohryzování slotu (bedýnka z kartonu) a těch občasných leaků jí není absolutně co vytknout, takže si myslím že jde o opravdu mimořádně povedený kousek hardwaru.
Zatím rozpoznává příkazy:
echo "Alsa!"
sleep 1800
mount /byt/kuchyn/pelisek/Alsa /obyvatele/[ja|Marketa]/k_noze
cat
Tiskni
Sdílej: