Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Upozornění: spojitost Linuxu a tohoto zápisku byste hledali marně.
Možná někdo z vás zná seriál Gilmorova děvčata. Jedná se o celkem pohodový seriál, na který se rád podívám, pokud to stihnu ze školy. A sestra nevynechá ani jeden díl. Tedy ráda by nevynechala, ale to Nova neumožňuje...
Asi jste pochopili, že tento seriál dává Nova. Již minimálně jednou ho dávala a posledních pár měsíců jej reprízují. To je od nich celkem pěkné, ale... Dávali postupně první, druhou, třetí a čtvrtou sérii. Čtvrté série končila prvním polibkem a další díl začínal zasnoubením. Vzali to docela hopem. Nikoli tvůrci, ale Nova. Po podívání do programu (popravdě se do něj dívala sestra, mě se nechtělo vstávat) jsem zjistil, že epizoda není z páté řady (naivně jsem ji očekával po řadě čtvrté), ale z řady šesté.
Prvně jsem si myslel, že se prostě spletli a dali špatný díl, ale program hovořil nekompromisně. Takže po zhlédnutí epizody a zjištění, že jedna aktérka má dvě děti a přitom nebyla ještě těhotná, jsem se uchýlil k počítači a usedl k psaní e-mailu. Byl jsem slušný a položil jsem jen jednu otázku: "Budete někdy vysílat pátou sérii?" Na jednoduchou otázku mi přišla trochu složitější, ale hlavně obsáhlejší odpověď. Nebudu sem dávat celý e-mail, ani nevím, jestli mohu, ale ve zkratce se jedná o to, že to není tak jednoduché, jak si myslím, že se práva kupují na 2 - 3 roky a oni nemohou vysílat, to, co si usmyslí. Moc jsem to nepochopil, ale rozluštil jsem, že odpověď je NE.
Takže je sice krásné, že Nova vysílá tento oddychový seriál, ale při příštím nákupu práv by si mohli zopakovat číslovky a možná by zjistili, že mezi čtyřkou a šestkou je taky číslovka (a to jsem doufal, že budou vysílat i sedmou sérii, ale sedmička dělá vždycky problémy :)).
Tiskni
Sdílej: