Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Upozornění: spojitost Linuxu a tohoto zápisku byste hledali marně.
Možná někdo z vás zná seriál Gilmorova děvčata. Jedná se o celkem pohodový seriál, na který se rád podívám, pokud to stihnu ze školy. A sestra nevynechá ani jeden díl. Tedy ráda by nevynechala, ale to Nova neumožňuje...
Asi jste pochopili, že tento seriál dává Nova. Již minimálně jednou ho dávala a posledních pár měsíců jej reprízují. To je od nich celkem pěkné, ale... Dávali postupně první, druhou, třetí a čtvrtou sérii. Čtvrté série končila prvním polibkem a další díl začínal zasnoubením. Vzali to docela hopem. Nikoli tvůrci, ale Nova. Po podívání do programu (popravdě se do něj dívala sestra, mě se nechtělo vstávat) jsem zjistil, že epizoda není z páté řady (naivně jsem ji očekával po řadě čtvrté), ale z řady šesté.
Prvně jsem si myslel, že se prostě spletli a dali špatný díl, ale program hovořil nekompromisně. Takže po zhlédnutí epizody a zjištění, že jedna aktérka má dvě děti a přitom nebyla ještě těhotná, jsem se uchýlil k počítači a usedl k psaní e-mailu. Byl jsem slušný a položil jsem jen jednu otázku: "Budete někdy vysílat pátou sérii?" Na jednoduchou otázku mi přišla trochu složitější, ale hlavně obsáhlejší odpověď. Nebudu sem dávat celý e-mail, ani nevím, jestli mohu, ale ve zkratce se jedná o to, že to není tak jednoduché, jak si myslím, že se práva kupují na 2 - 3 roky a oni nemohou vysílat, to, co si usmyslí. Moc jsem to nepochopil, ale rozluštil jsem, že odpověď je NE.
Takže je sice krásné, že Nova vysílá tento oddychový seriál, ale při příštím nákupu práv by si mohli zopakovat číslovky a možná by zjistili, že mezi čtyřkou a šestkou je taky číslovka (a to jsem doufal, že budou vysílat i sedmou sérii, ale sedmička dělá vždycky problémy :)).
Tiskni
Sdílej: