Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Je to svět náboženských fanatiků, kteří neváhají hromadně položit život. Jsou zákeřní, zbabělí - není to armáda - ale skupiny zabijáků, kteří zaútočí zezadu. Musí se najít nějaká účinná obrana.A ještě čirou náhodou tam, co jsou ti fanatici doma, teče ze země taková hnusná černá kapalina, takže je třeba ty skupiny zabijáků vyřídit nejlíp rovnou tam a tu ropu si nechat. Někdo tomu říká obrana, někdo (jiný druh fanatiků) bez servítků, že "American leadership is good both for America and for the world".
Nemyslim si, ze i kdyby USA v Iraku vyhrali, tak ze by si odsud "odvezli" nejakou ropu. To by si poskodili povest a kazdy by je za to nenavidel jeste vic nez ted. Byla by to proste politicka sebevrazda.Ale no tak. Loutková vláda pod vojenskou "ochranou" úplně stačí. To se ukázalo jako lepší model než klasická kolonie anebo dokonce regulérní okupace. Důležité není nějakou ropu teď "odvézt" - důležité je, kdo bude určovat politiku v Iráku (v celé oblasti) v příštích 20-50 letech. O to se bojovalo... a s velkou pravděpodobností ještě bojovat bude.
Ne, že by na tom nebyla trocha pravdy, ale tvrdíš to stylem... ... jako bys to věděl nejlíp.Nevím to nejlíp, ale až tak úplně ztratit ze zřetele historický vývoj těch "fanatických zabijáků" nemůžu. Můžeme se přít o to, jestli by i bez hlavně evropského a v poslední době amerického (izraelského) přispění vznikla podobná situace, ale bez debaty doufám je, že nynější situace prostě je výsledkem minimálně sta let evropské a americké politiky na Blízkém východě. O podpoře či přímo vytváření těch "fanatických zabijáků" právě ze strany vládních i polovládních (CIA) organizací USA se toho taky napsalo už spousta. I Saddám Hussain byl svého času štědře podporovaným "bratrem ve zbrani".
1)Raketový štít funguje jenom proti malemu počtu raket, takže pokud kdokoli použije mirvy(rusáci, čínani) tak jsme v prdeli štít neštít.
2)Pokud by byl proveden raketový útok tak první co se budou snažit lidi zlikvidovat je obrana, takže první co pujde na řadu v případném útoku bude radar...
3)pokud zbrojíte, tak musíte mít důvod zbrojit, což znamená že je někde nebezpečí které eskaluje a nedá se vyřešit diplomaticky. Za vlády Bušíka se nebezpečí a eskalace vyhrotily tak jako nikdy před tím(krom studené války). Prostě jde m io to že nejdříve musí být diplomacie, diplomacie, diplomacie a pak konflikt nebo příprava na konflikt. V opačném případě náklady na zbrojení na jedné straně vyvolávají obavy na druhé straně a samozřejmě náklady na zbrojení též. Pokud se na to vykašleme bude líp, čím mín zbraní tím líp pro bezpečnost lidstva.
4)Z politického hlediska je protiraketový štít záležitostí USA, ne EU. Přiznám se že jsme EUro fil a chci aby se vytvořila silná evropa starající se sama o sebe. Takže takové to věci typu radar, raketová sila musí vzejít z EU nebo z NATO. V opačném případu spíše jde o to že dostaneme ohlodanou kost v podobě údajného bezpečí za to že tu vlastně necháme působit cizí vojska a amíci si rozšíří své teriterium. Což není dobře. ps ostaní základny USA na území Eu se mi hrubě nelíbí též. My jsme díky lidem jako je Kocáb Rusáky vykopali zpátky do jejich země a je nám tu líp a nechtěl bych se zase vrátit někam kde už jsme byli. A také bych mohl říci pohádku o jezinkách(jen dva prstíčky tam strčíme)...
5)Díky raketovým základnám na našem území se stáváme politickými vězni USA. Nidky nevíte co USA muže provést a já po tom co provádí bušík v USA jsem hluboce přesvědčen o to že se máme fakt začít starat o sebe a do ničeho se nesrat... Jako samozřejmě souhlasím s vysíláním vojsk na zahraniční mise když se dohodneme ale dokážete si představit co byse stalo když bychom tu jejich základnu už přestali chtít a oni by tu už byli? myslíte že by jen tak odešli? Odešli vubec z evropy někdyz nějaké země?... Já mám docela strach...
pokud zbrojíte, tak musíte mít důvod zbrojit, což znamená že je někde nebezpečí které eskaluje a nedá se vyřešit diplomaticky.Si vis pacem, para bellum - chceš-li mír, připravuj válku.
3)pokud zbrojíte, tak musíte mít důvod zbrojit, což znamená že je někde nebezpečí které eskaluje a nedá se vyřešit diplomaticky. Za vlády Bušíka se nebezpečí a eskalace vyhrotily tak jako nikdy před tím(krom studené války). Prostě jde m io to že nejdříve musí být diplomacie, diplomacie, diplomacie a pak konflikt nebo příprava na konflikt. V opačném případě náklady na zbrojení na jedné straně vyvolávají obavy na druhé straně a samozřejmě náklady na zbrojení též. Pokud se na to vykašleme bude líp, čím mín zbraní tím líp pro bezpečnost lidstva.
Tyto úvahy v praxi vůbec nefungují. Jediné, co potenciálního agresora odradí, je vědomí, že při útoku dostane pořádně přes prsty. Všechna jednání, diplomacie a smlouvy nemají pro agresory cenu ani toho papíru, na kterém jsou napsány. WWII je jasný příklad - pořád se s Hitlerem jednalo, ustupovalo se a výsledek známe. Kdyby místo toho raději investovali do tanků a letadel, tak to mohlo dopadnout jinak. Další příkladem je studená válka - mír byl jen díky tomu, že se velmoci navzájem držely v šachu. Zbraně jsou neutrální, záleží jen na lidech, jestli je použijí pro dobrou nebo špatnou věc.
4)Z politického hlediska je protiraketový štít záležitostí USA, ne EU. Přiznám se že jsme EUro fil a chci aby se vytvořila silná evropa starající se sama o sebe. Takže takové to věci typu radar, raketová sila musí vzejít z EU nebo z NATO.
Jenže EU se na to nevzmůže ani za padesát let. Evropským soudruhům jde dobře jen žvanění. O vojenské emancipaci Evropy vůči USA jsem slyšel už před deseti lety. A výsledek? Nula, vojensky se EU s USA vůbec nemůže měřit a rozdíl se zvětšuje, místo toho, aby se zmenšoval. Neochota Evropy dát peníze na obranu nás přivede do problémů a ještě budeme rádi za americkou pomoc.
Neochota Evropy dát peníze na obranu nás přivede do problémů a ještě budeme rádi za americkou pomoc.Pokud se ovšem té "pomoci" dočkáme a pokud bychom ji vůbec potřebovali nebýt amerického (napíšu to slušně) jednání. Hypotetický příklad: američani se budou stále více angažovat na středním východě, po Iráku napadnou Írán atd. Islámisté se naserou, zahájí odboj a američané zmizí jako z Vietnamu. Islámisté se budou cítit jako na koni a tak uspořádají půlměsícovou výpravu proti bezvěrcům. No a zaútočí na Ameriku, nebo raději na Evropu, která není za oceánem? A až bude půlka Evropy obsazená, američané se vrátí, vítězoslavně zlé agresory zaženou a nechají si za to patřičně zaplatit. Za to, co (v tomto hypotetickém případě) způsobili sami.
Hypotetický příklad: ...Takových hypotetických příkladů se dá vygenerovat... a na obě strany. Střední východ není celý svět a budoucnost nemůžeme předpovídat. Ta skutečná nebezpečí většinou nejsou předpovídáná dlouho dopředu a válka nakonec přijde z jiné strany než všichni očekávali. To je ten hlavní důvod proč "diplomacie, diplomacie, diplomacie, pak zbrojení" nefunguje. Eskalace nebezpečí (abych použil výraz z jednoho z předchozích postů) trvala v případě nacistického německa méně než šest let. Z Ruska se stal Sovětský Svaz během pár let a Polsko mělo namále (i když se připravovali). Takřka (možná i doslova) přes noc se z ze spojence stal nepřítel, když Srbsko napadlo Bulharsko. A tak by se dalo pokračovat...
radši kdyby místo raket a jaderných hlavic upekli chcleba a schazovali je na cizí území zvláště v KLDR tak tím udělají daleko líp než to co dělají tedka...Díky!! Nejkrásnější věta!! USA upeče chlebíčky a rohlíčky a bude je shazovat na území státu, který o USA svým lidem tvrdí, jaké tam jsou špatné životní podmínky. Dobrý nápad. Jistě, pane ministře.
USA upeče chlebíčky a rohlíčky a bude je shazovat na území státu, který o USA svým lidem tvrdí, jaké tam jsou špatné životní podmínky.A? Kdo má mozek v hlavě, se zamyslí... tak buď v USA nemají tak špatné životní podmínky a někdo nám lhal, nebo okrádají svoje vyhladovělé obyvatele o jídlo, aby nás demoralizovali. Pokud bych měl odhadnout myšlení člověka žijícího v komunistické diktatuře, asi bych věřil tomu prvnímu (stejně jako spousta lidí se za komančů klonila k názoru, že jim komunisti o UAS lžou)
Dále. Když si představím, jak korejští velitelé vidí americké letadlo nad svým územím a v domnění, že se imperialista snaží zabrat Továrnu, střílí proti letadlu... Na to se dá říci jen "LoL".A co se potom dá říct na nápad vozit to kamionem
Tyto úvahy v praxi vůbec nefungují. Jediné, co potenciálního agresora odradí, je vědomí, že při útoku dostane pořádně přes prsty. Všechna jednání, diplomacie a smlouvy nemají pro agresory cenu ani toho papíru, na kterém jsou napsány.Ale to tak je už hodně dlouho. Aspoň v případě USA nebo Ruska. Už proto je záminka vybudování radaru v Evropě kvůli "ojedinělým" balistickým střelám mířícím na USA průhledně lživá. Pokud něco odradí od útoku na USA, tak to není jejich možnost tento ojedinělý útok (a k ničemu jinému údajně takový radar sloužit nemůže) případně odvrátit, ale vědomí odplaty. Taky po Pearl Harboru už nikdy nikdo přímo na USA nezaútočil... na rozdíl od USA a jejich preventivních válek (a převratů v nepohodlných zemích).
WWII je jasný příklad - pořád se s Hitlerem jednalo, ustupovalo se a výsledek známe. Kdyby místo toho raději investovali do tanků a letadel, tak to mohlo dopadnout jinak.1) Hitlerovi se ustupovalo především proto, že pro velmoci nemělo (nemá) nějaké Československo ani za mák význam: braly situaci v potaz globálně. Stejně jako je to dnes. 2) Také připomenu, že tehdy také rozhodli "o nás bez nás" a že např. naši politici nebrali v úvahu ten "hlas ulice", ochotu lidí neustupovat a ochotu mobilizace - i když to vojensky nevypadalo růžově. Takže hledíme-li na to historicky, jeví se umístění vojenské základny USA na našem území jednak jako díleček jejich velmocenské hry (a Írán ani Korea nejsou a nebudou velmoci), stejně jako bylo velmocenskou hrou obětování Československa před 70 lety. A zároveň ochota politické reprezentace se těmto velmocenským hrám podvolit i přes znatelný odpor občanů také připomíná tehdejší dobrovolnou kapitulaci "škrtem pera".
Další příkladem je studená válka - mír byl jen díky tomu, že se velmoci navzájem držely v šachu. Zbraně jsou neutrální, záleží jen na lidech, jestli je použijí pro dobrou nebo špatnou věc.Ano, velmoci se držely v šachu bez ohledu na dopady na malé zemičky v "nárazníkovém pásmu". Ty sloužily jen jako podstavce pro zbraňové systémy a výhledově jako první plánovaná bojiště. Iniciativa USA vypadá jako by se tento stav měl vrátit.
Jenže EU se na to nevzmůže ani za padesát let. Evropským soudruhům jde dobře jen žvanění. O vojenské emancipaci Evropy vůči USA jsem slyšel už před deseti lety. A výsledek? Nula, vojensky se EU s USA vůbec nemůže měřit a rozdíl se zvětšuje, místo toho, aby se zmenšoval.A paradoxně jsou např. u nás zastánci základny USA zároveň těmi, kteří do akceschopnosti EU jako celku vrážejí s oblibou klíny s řečmi o tom, že "každý sám za sebe" a Ústavu jen přes naši mrtvolu. Jednostranné dohody členských států EU s USA o vojenských základnách k větší akceschopnosti a vojenské emancipaci EU rozhodně nepřispějí - naopak mám za to, že jsou přímo jejich překážkou.
Neochota Evropy dát peníze na obranu nás přivede do problémů a ještě budeme rádi za americkou pomoc.Nemám sebemenší důvod se domnívat, že USA nějak záleží na tom, co se bude dít v příštích 50-100 letech v Evropě. Vidím to tak, že maximálně může mít zájem na tom, aby namísto konkurenceschopné EU zůstala Evropa rozdrobená v hlouček navzájem se hašteřících státečků, které budou sloužit jednak jako odbytiště pro zboží a které díky svým základnám bude částečně kontrolovat (tlakem na místní politické reprezentace), aby nepřekážely v boji o ropu, uran, vodu... o cokoliv bude USA v těch příštích válkách bojovat (s Ruskem, Čínou, Indií - ne s Íránem ani ne s Koreou). K tomu jim dopomáhej Klaus (i s Topolánkem), amen.
1) Hitlerovi se ustupovalo především proto, že pro velmoci nemělo (nemá) nějaké Československo ani za mák význam: braly situaci v potaz globálně. Stejně jako je to dnes.
Tak to přece nebylo. Obětování ČSR byla jenom malá část dlouhého řetězu událostí - Hitlerovo vypovězení Versailleské smlouvy (1935), obsazení demilitarizované zóny v Porýní (1936), Rakousko (1938), Mnichov (1938), okupace ČSR (1939). Bylo jasné, že z toho nevzejde nic dobrého, jenže politici strkali hlavy do písku a doufali, že to "nějak" "samo" vyřeší. Stejně jako dnes, kdy přehlížejí narůstající problémy s imigranty a naivně doufají, že to nakonec nějak srovná.
"Nic dobrého" pro ČSR neznamenalo ještě, že to nebylo nic dobrého pro velmoci: ty klidně nechaly Hitlerovi Československo výměnou za čas (= získání vlastní strategicé výhody) a očekávané nasměrování směrem na východ. Nikomu evidentně nevadilo, jestli bude uprostřed Evropy ČSR anebo Protektorát Böhmen und Mähren. Stejně jako ani Velké Británii ani USA nevadilo, že tu po válce vznikl další ruský satelitní stát. A stejně jako dnes nikomu v USA nevadí, když tu bude namísto ČR třeba kráter. A když se předtím podaří něco vytřískat, tím líp.1) Hitlerovi se ustupovalo především proto, že pro velmoci nemělo (nemá) nějaké Československo ani za mák význam: braly situaci v potaz globálně. Stejně jako je to dnes.Tak to přece nebylo. Obětování ČSR byla jenom malá část dlouhého řetězu událostí - Hitlerovo vypovězení Versailleské smlouvy (1935), obsazení demilitarizované zóny v Porýní (1936), Rakousko (1938), Mnichov (1938), okupace ČSR (1939). Bylo jasné, že z toho nevzejde nic dobrého, jenže politici strkali hlavy do písku a doufali, že to "nějak" "samo" vyřeší. Stejně jako dnes, kdy přehlížejí narůstající problémy s imigranty a naivně doufají, že to nakonec nějak srovná.
"Nic dobrého" pro ČSR neznamenalo ještě, že to nebylo nic dobrého pro velmoci: ty klidně nechaly Hitlerovi Československo výměnou za čas (= získání vlastní strategicé výhody) a očekávané nasměrování směrem na východ.
Kdyby to byla pravda, tak by to od Francie a Británie bylo v zásadě v pořádku. Jenže realita byla jiná. Čas potřebovalo Německo, nikoliv F a GB. V roce 1935 nebo 1936 bylo Německo velmi slabé a válku by lehce prohrálo. Ještě během Mnichova se němečtí generálové velmi obávali války s Francií. Francii se prostě nechtělo jít do války, a proto dělali vše, aby se jí vyhnuli.
Jestli se to z příspěvku zdálo, tak musím říci, že nesymaptizuji s nacismem a podobnými hnutími!Hehe
Takze mame duvod zbrojit. Pacifismus je suprova vec dokud me hlida tatka a nenecha mi ublizit. V (mezinarodni) politice neexistuje cest, spravedlnost, pravo...3)pokud zbrojíte, tak musíte mít důvod zbrojit, což znamená že je někde nebezpečí které eskaluje a nedá se vyřešit diplomaticky.
Sovětský svaz se nás nezeptal: "Prosím vás, mohli bychom si u vás odložit své tanky," což Spojené státy udělaly.Vás se někdo zeptal nebo aspoň hodlá ptát? Podle čeho tak soudíte?
vybírat si (nejméně z jedné) politické stranyNa to jsem narážel. Jedna je pro demokracii málo!!
promyšleně předstírají voličům možnost výběru (to KSČ poněkud opomněla)Neopomněla. Naopak. Snažila se tvrdit, že TOHLE je "ta nejlepší demokracie" (teď mluvím o komunismu obecně). Já nevím, co pořád máte. Podle mě tu demokracie je a je dobře fungující.
A dále, ty jsi tady zjednodušil vládní systém jen na vládu jako takovou. Ještě tady ale existuje parlament.Jenže parlament není součástí vládního systému, ale zákonodárného, a vláda nepotřebuje jeho většinu. Parlament je od toho, aby vydával zákony, kterými se vláda musí řídit. Může vládu odvolat (vyjádřit jí nedůvěru), ale nemůže jí kecat do toho, jak vládnout. A pokud již vláda důvěru má, nemusí se s nikým dohadovat o ničem vyjma státního rozpočtu a případných návrhů zákonů.
„Tak, nejprve bych rád poděkoval za odbornou expertýzu. Připomíná mi to knížky typu "Naučte se vytvořit operační systém / letadlovou základnu / 100km dlouhý urychlovač za 9 dní".“Myslím, že „the ultimate extreme“ jsem už našel.
nebo přinejmenším představitel stejné civilizace, ke které patříme.
Možná vás to překvapí, ale to jsou i Írán, Libye a KLDR.
Takže je to prosté cizí stát nás žádá o pronájem území, aby si tady mohli postavit vojenské zařízení. Z toho důvodu nemáme vůči USA žádnou povinnost a tedy máme volnost ve výběru, jestli jim území pronajmeme.A kdepak jste přišel na "pronájem"? "Spojené státy nemají v úmyslu platit hostitelské zemi za užívání příslušné lokality ani nájem ani paušální částku." Zdroj: Velvyslanectví USA v Praze
Takže je to prosté cizí stát nás žádáOno ani s tou "žádostí" to nebude tak horké. Podle všeho jak to vypadá z oficiálního tónu ambasády USA, mělo by to vypadat tak, že formálně asi "požádá" Česko Spojené státy o "milostivé" umístění prvku "kolektivní obrany". Viz "OZNÁMENÍ O ROZHODNUTÍ SPOJENÝCH STÁTŮ AMERICKÝCH ZAHÁJIT FORMÁLNÍ JEDNÁNÍ S ČESKOU REPUBLIKOU A POLSKEM OHLEDNĚ UMÍSTĚNÍ AMERICKÉHO PROTIRAKETOVÉHO OBRANNÉHO ZAŘÍZENÍ V EVROPĚ" nebo "Česká republika (sic!) a Spojené státy věří, že evropská protiraketová obrana posílí bezpečnost USA a jeho spojenců v Evropě." Nebo je libo: "Proč by Česká republika mohla mít zájem o umístění protiraketových zařízení?" a konečně doslova: "Vláda Spojených států ještě nerozhodla o případném umístění zařízení na evropském kontinentu. Česká republika, podobně jako několik dalších evropských zemí, vyjádřila zájem o umístění zařízení protiraketové obrany na svém území." Zdroj: tentýž materiál ambasády jako výše. To nezní jako by nás někdo "žádal", co vy na to?
Omlouvám se za jedovatost, ale to je tím, že se nesetkala s teroristou osobně. Na blízkou vzdálenost dokáží teroristé měnit životy jiných dosti výrazně - například je často výrazně zkrátí.Totéž platí o řidičích automobilů, přičemž množství dopravními nehodami změněných životů je nepoměrně více než kdy dokázali teroristi. Teroristi dnes čerpají svou sílu nikoliv z výbuchů, ale z jejich nadšené mediální prezentace, z čehož vyplývá tlak (skoro se zdráhám napsat "veřejný", protože je to spíš "mediální") na politiky. Když budu cynik, mediální "národ" je schopen zažít celonárodní smutek nad desítkami obětí teroristického útoku, zatímco tisíce obětí dopravních nehod se staly běžnou agendou (jen "senzační nehody" stojí za prezentaci) - o životy tedy ani tak nejde. Jde o deklarovanou intenci, o mnoho větší účinek na lidskou psychiku má, když někomu předem oznámím, že mám v úmyslu zabíjet, než když se to prostě "stane". Představte si titulek: 956 mrtvých, 4000 těžce zraněných! Teroristé? Nikoliv. Dopravní nehody v ČR za rok 2006. Sejde se kvůli tomu bezpečnostní rada státu? Bude to v novinách déle než jeden den (v den prezentace statistiky)? Dočkáme se okamžité reakce, vyhlášení akčního plánu, policajtů v ulicích? Nikoliv, maximálně kibicování o "zbytečné přísnosti" silničního zákona... Efektní represivní reakce na terorismus, které svazují společnost, nejsou reakce racionální, ale stejně tak iracionální jako je strach z "oznámeného útoku" - a prostě jsou, včetně mediální prezentace, živnou půdou pro terorismus. Čím má teroristický akt větší naději na mediální senzaci a tvrdá "protiopatření", tím je lákavější. Mediální embargo a de facto společenská ignorace teroristických činů jsou ty pravé zbraně pro jeho potírání. Jenomže... teroristi de facto hrají do ruky i politikům, kteří se rádi přiživí a chtějí ukázat jako "tvrdí hoši" - ale právě proto lze očekávat nikoliv efektivní, ale spíše efektní opatření. Když lze navíc při této příležitosti posílit státní moc či kontrolu obyvatelstva, což kdoví kdy se může hodit, tím lépe.
A kolik lidí za rok zemřelo přirozenou smrtí?No ale zabití teroristou nebo autem není ani jedno přirozená smrt, takže tu bych sem nepletl.
Představte si titulek: 956 mrtvých, 4000 těžce zraněných! Teroristé? Nikoliv. Dopravní nehody v ČR za rok 2006. Sejde se kvůli tomu bezpečnostní rada státu? A kolik lidí za rok zemřelo přirozenou smrtí? Tisíce! Tohle bych sem nepletl. Úmrtí v důsledku dopravních nehod je jedna věc a nějak se musí řešit, válka a terorismus je věc druhá.Obojí, jak doprava tak terorismus, je příčinou nepřirozených úmrtí, často právě cizím zaviněním. Musí se řešit obojí, ale kdyby opravdu platilo, že jde v první řadě o lidské životy, musela by být otázka terorismu naprosto podružná ve srovnání s otázkou dopravních nehod. A to nejen v ČR, a na tomhle příkladě se krásně ukazuje, že dopravní opatření (třeba omezení rychlosti či "body"), ale i všechna ostatní opatření proti tomu, co zabíjí, nejsou zdaleka tak atraktivní jako "boj proti terorismu", který troufám si takhle z voleje říct, je za o mnoho víc peněz o mnoho méně účinný, co se týče záchrany lidských životů. Znovu se vrátím k těm číslům a ptám se, kdy v ČR teroristi zabili během jednoho roku téměř tisíc lidí (a bývalo to i 1500)? A ptám se taky naprosto vážně, proč kvůli tomuto ohrožení bezpečnosti občanů nezasedá permanentně bezpečnostní rada státu.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Pokud chceme někomu pomoci tak proč tam nepošleme doktory, učitele ...Protože proti zbraním toho moc nezmůžou. Nejprve je potřeba zajistit, aby přežili ti, kterým by pak mohli pomoci učitelé.
ten, kdo protestuje proti radaru, tak musí mít podle mě v hlavě pěkně nasráno, jasně, nechme se všichni vystřílet... fakt bezva nápad...
Tiskni
Sdílej: