Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak jsme se dočkali. Zpoza z******** zkouškového období na nás vykoukl nový semestr a už je tu první důvod k úsměvu. Dnešek je totiž na Masarykově univerzitě dnem přihlašování do skupin celouniverzitního tělocviku a tak většina studentské části akademické obce obsadila počítače, aby v 17.00, kdy "to" vypukne, zvolila kýženou skupinu dříve, než ostatní kolegové, kterým se jistě podaří vyčerpat kapacitu nejpozději do dvou minut od spuštění.
Zbývá ještě skoro hodina. Přesto na FI už není skoro žádný volný počítač a s přípojkama pro notebooky je to podobné. Nevím, čím to je, ale oproti minulému semestru je tu vcelku klidná atmosféra. Nostalgicky vzpomínám na minulý semestr, kdy se přesně v celou ozývalo nervózní ťukání myší či klávesnice z každého kouta a "nepotřebné" moduly ISu (jako jsou diskusní fóra) byly vypnuty už brzy odpoledne, aby byl celý výpočetní výkon všech serverů k dispozici nátlaku většiny studentů univerzity v jednu chvíli. Já jsem už připraven. Jsem přihlášen, v prohlížeči čeká čtyřikrát otevřená stránka s přihlášením do skupiny horostěny a čas mám synchronizovaný s fakultním timeserverem. Snad budu rychlejší než jistá studentka, která si minulý semestr stěžovala, že jí přesně v celou spadl Internet Explorer a než ho stihla znovu spustit a přihlásit se (asi 3 minuty), byly už všechny skupiny plné ...
Update: Zbývá necelých 10 minut a fóra jsou už vypnutá (resp. počítání příspěvků). Počet přihlášených stoupnul za posledních pár minut o 1000 na hodnotu 3903 uživatelů a roste. Kvůli **** webovému rozhraní mailů na centrum.cz mi spadl prohlížeč, ale zvládl jsem se ještě znovu přihlásit. Škoda, že nevím, kde hledat statistiky vytížení a počtu uživatelů. Jdu hledat .
Tiskni
Sdílej:
To mi je povědomé