abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1984 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    (Téměř) mi chcípl notebook

    11.3.2006 12:26 | Přečteno: 1662× | IT

    Můj miláček mele z posledního. Počet záškubů, kdy naskočí a jede, pomalu klesá pod náporem počtu neúspěšných zapnutí...

    A jak se to stalo? Kdysi (před rokem) jsem si koupil repasovaný ThinkPad T23. K plné spokojenosti jsem ho používal, než mi začal blbnout display. Stávalo se, že fungovala jen horní třetina. Vědom si toho, že mohou následovat další problémy, přestal jsem ho nosit v batohu a pořídil brašnu. (Rada 1.: nenoste notebook v batohu.) Problémy ustaly. Až včera. Sedím v počítačové hale, kliknu na jeden odkaz a najednou mi Fedora zcela vytuhla. Nešel ani ctrl-mod-del. Tak jsem restartoval tvrdě, jenže při startu ta mrška jen párkrát pípla a nic. Střídavě se mi dařilo to nastartovat a střídavě jen pípal. Teď jsem na stránkách IBM zjistil, že to pípání je způsobeno nejspíš vadnou DIMM nebo vadou základovky... Vzhledem k tomu, že stejný symptom se objevil i po vyjmutí obou DIMM modulů (samozřejmě vždy jen jednoho z dvojice), bude to asi základovka. No super. Už vidím, jak mi uznávají reklamaci, když je ten noťák otřískanej od toho nošení v batohu. (Rada 2.: nenoste notebook v batohu). A ještě si dovolím jednu radu. Rada 3.: Když si pořídíte notebook od IBM, nepočítejte s tím, že je opravdu tak odolný, jak se tvrdí. V žádném případě ho nenoste v batohu, ale pěkně v bavlnce a v brašně...

    Projevy soustrasti nechávejte v komentářích, projevy škodolibosti přesměrujte do /dev/null...

           

    Hodnocení: 92 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    11.3.2006 12:37 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: (Téměř) mi chcípl notebook
    Dost by mě zajímalo, jak je to skutečně s kvalitou notebooků IBM v kategorii řekněme do 30 kKč, na IBM se všude pějou ódy, ale řekl bych, že to mnohdy prohlašují i ti, co žádné IBM neměli.. Já jsem měl Dell, 2xHP a vždy jsem byl spokojen. Jestli dokáže být IBM ještě lepší, tak klobouk dolů...
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    11.3.2006 13:23 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: (Téměř) mi chcípl notebook
    Osobně si myslím, že kvalitnější jsou až právě ty booky od 30 KKč nahoru, přecejen, někde šetřit musí. A ať je to z marketingových nebo techologických důvodů.

    Používám 3 roky starý R40 a vady bych mohl spočítat na prstech jedné ruky:
    • záruční výměna CD-ROM
    • prasklý plast nad UltraBay šachtou (ten ale ničemu nevadí, na celkovou pevnost nemá vliv)
    • ulomený zobáček zavírání display (notebook spadl z cca 1 metru na staré školní parkety)
    • matice vytržená z jejího plastu vedle infraportu (taktéž nemá na nic moc vliv, jsou tam ještě další dva šrouby)
    Jinak book funguje na 100% spolehlivě, žadné další problémy s ním nikdy nebyly. Po elektronické stránce skutečná kvalita. Zvláště oceňuji kvalitu pantů displaye, které nemají ani teď téměř žádnou vůli a drží skvěle. Celkově není book ani moc rozvrzaný.
    11.3.2006 14:44 Martin Šebek | skóre: 18 | blog: Tady je Indiánovo | Mladá Boleslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: (Téměř) mi chcípl notebook
    Nechápu, jaký je rozdíl (pro notebook) mezi nošením notebooku v batohu a v brašně. Asi rok jsem ho přenášel právě v brašně, ale začaly mě bolet záda, tak jsem si koupil batoh od Dicoty a po půlroční zkušenosti si nemyslím, že by notebook nějak více trpěl.
    11.3.2006 17:08 madA | skóre: 12 | blog: fallout | electronic frontier
    Rozbalit Rozbalit vše Re: (Téměř) mi chcípl notebook
    No ono není problém nosit notebook v batohu, ale musí to být batoh určený pro přenos notebooku.

    Tj. speciální kapsa na notebook umístěná jakoby na zádech, pořádně vystužená záda (alespoň 2cm pevnějšího materiálu), spodní strana kapsy notebooku je umístěná několik centimetrů nad dnem...
    Troufám si tvrdit, že takovýto batoh je k notebooku nesrovnatelně šetrnější než většina běžných brašen.

    BTW: batoh nemusí být nutně od Dicoty atp. Já osobně jsme si pořídil batoh od Dakine (hlavní důvod byl vzhled, na který jsem poměrně háklivý), přestože není od "specializované firmy", je provedení stejně kvalitní (2cm výstuha na zádech a cca 3cm na "předku) a stál pouhé 2000CZK - koupíte v každém skateshopu ;-).
    war is peace freedom is slavery ignorance is strenght Zabij komunistu, posílíš mír.
    11.3.2006 14:51 guns | skóre: 4 | blog: marian | Nitra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: (Téměř) mi chcípl notebook
    ibm R51 mi 2x padol z vyse metrovej vysky,pravidelne ho obuchavam a raz som na nom omylom sedel asi pol hodinu :)
    podla mna vydrzi toho dost
    nocturne e moll, ballade F major, ...
    11.3.2006 15:04 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: (Téměř) mi chcípl notebook
    ty jo... vy mu davate teda kapky, jen co je pravda :)
    11.3.2006 15:45 Honza Král | skóre: 3 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: (Téměř) mi chcípl notebook
    hmm, smula... jak uz jsem psal jinde (aniz bych si precetl tohle ;) ) ja jsem s t23 spokojene fungoval, pritelkyne ho ma doted (jiny kus nez jsem mel ja) a znam jeste dalsi tri lidi, kteri s nim byli skutecne spokojeni...

    notebooky IBM si nemohu vynachvalit, kdyz pominu radu R jsou to skvele stroje, ktere zustanou dlouho v provozu (ted mam T41 a chrochtam blahem i pul roku po koupi). Podotykam, ze sve notebooky prenasim minimalne dvakrat denne a nechovam se k nim nijak extra opatrne...

    samozrejme i u IBM se muze vyskytnout spatny kus :(
    bazil avatar 11.3.2006 15:46 bazil | skóre: 33 | blog: sluje | Miroslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: (Téměř) mi chcípl notebook
    nenoste notebook v batohu
    myslíte batoh obyč. bo batoh na NB ?
    11.3.2006 15:57 Lukáš Rýdlo | skóre: 18 | blog: Silný kafe | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: (Téměř) mi chcípl notebook
    Myslím obyčejný batoh s vyztuženými zády a kapsou na zádech, ve které notebook pevně seděl. Na první pohled žádný rozdíl od batohu na notebook, který má kolega, ale i tak dostával book dost zabrat. Vyztužená záda nepomohla a měl jsem problém s displejem. Navíc nedostatečně vyztužené dno bylo příčinou naštípnutého case...
    θηριον ειμι
    11.3.2006 19:59 medulin | skóre: 31 | blog: medulin | ČR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: (Téměř) mi chcípl notebook
    Ja nosim notebook v obycejnem batohu, spolu s dalsima vecma, prevazne obleceni. Jezdim snim na kole po horach, uz jsem i parkrat spadl. Mam ho porad sebou, bud na nem pracuji nebo je v batohu v sacku aby nenavlhnul kdyz jedu na kole v desti a batoh promokne. Je to Compaq Armada M700 koupeny v bazaru. Nejhorsi je ale mraz, kdyz baterka promrze tak se dost poskodi.
    11.3.2006 20:04 medulin | skóre: 31 | blog: medulin | ČR
    Rozbalit Rozbalit vše Re: (Téměř) mi chcípl notebook
    Jo a davam ho do batohu tak, abych nemel displej na zadech abych ho nepromacknul. Na zadech mam tedy spodni stranu notebooku a displej miri dovnitr batohu kde se obleceni, tak by se nemel nijak poskodit,
    11.3.2006 21:18 Dr.Kanal
    Rozbalit Rozbalit vše Re: (Téměř) mi chcípl notebook
    Tak ja nemám problémy s noťasem. Já totiž žádný nemám.. :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.