Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Tak jsem si tu tuhle stěžoval, že to neumím nastavit. Tedy framebuffer v Arch Linuxu 7.1 aby mi chodila televize i na konsoli. Jsem konsolový fanda. No nakonec stačí koukat jak do Lila tak do Grubu. V Grubu je napsáno: " # TIP: If you want a 1024x768 framebuffer, add "vga=773" to your kernel # line." Takže opět stará pravda "veškeré linuxové potíže pramení především z mizernýho koukání". Do Lila stačilo zkopírovat ze Slackwaru z lila.conf: # VESA framebuffer console @ 800x600x64k vga = 788" Takže stačí koukat, myslet, no a někdy se zeptat. Všem co mě nakopli díky. Televize v konsoli chodí.
Tiskni
Sdílej:
I see a lot of references to "Arch 0.7.1" in things like "I have Arch 0.7.1 installed", "0.7.1 didn't work, I'm going back to 0.7", "Hello, how can I do foo with Arch 0.7.1". There are an awful lot cropping up these days, and I thought it would be good to clarify what exactly "Arch 0.7.1" means. Archlinux uses a rolling release system. This means that we do not have any particular stable release, ever. Instead, it means that we continuously update packages, and users keep their machines in sync using pacman. 0.7.1 and any other version number refers to the version of the installer CD and scripts, as well as the snapshot of our packages at that particular point in time, which just happened to be included on the installer CD. I stress this point, there is nothing special about the set of packages on an installer CD, it's no more stable than current is, because it's just a snapshot of it at a fairly arbitrary point in time. It is presumed that the user will run a pacman update before doing anything else, in order to bring their system up to date with the real repo after installing, since it is the nature of the snapshot to fall out of date very quickly. Thus, next time you go to write about "Arch 0.7.1" please remember that you're only talking about the installer CD, and nothing more. When writing about issues, please make sure that you have updated your packages using pacman, if there was a problem with a particular package release, there's a good chance it was fixed already, and all you need to do is pull your machine up to date.
Něčím podobným mne dostal spolužák na škole ... špatně jsem se orientoval na tabuli, bylo to nějak nestandardně napsané - v jiném pořadí, já kouk na začátek a konec, nesedělo mi to - a on na to "základní předpoklad pro absolvování vysoké školy je naučit se dobře číst"
Máme na škole systém, v němž se přihlašujem na zkoušky. Obyčejně mi stačí kouknout na předmět, v kolik a kde. Vykolejilo mne, když název předmětu byl psaný dvouřádkově a místo bylo prázdné = přijal jsem jako místo zkouošky jiné číslo, které bylo ve vedlejším sloupci a teprve když jsem ho marně hledal, jsem se byl znova podívat a začal "dobře číst". Ach jo