Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
V poslední době se na mě obracejí lidé, kteří mají potíže se seznamováním. Vetšinou přicházejí s představou, že se stačí naučit pár triku a budou úspěšní v životě a stanou se z nich „lovci dívčích skalpů” případně „čarodějky jejichž kouzlu neodolá naprosto žádný chlap.”
Jak si tak přemýšlím o životě uvědomuji si že všechno má svá pravidla a svoje zákonitosti a zároveň všechno jen tak nějak podléhá teorii chaosu. Existuje několik takových tradovaných mýtů, které mají neskutečnou moc v představě druhých a zároveň jsou většinou bez jakékoliv platnosti v obecném pohledu. Jeden takový mýtus říká Je je potřeba nějaké zvláštní dovednosti, zvláštní výřečnosti, nebo zvláštního vzhledu abych mohl mít na koho si ukáži. Jestli některý mýtus neplatí a přesto je téměř nezničitelný, je to tento.
Sám za sebe mohu odpovědně prohlásit u vědomí toho, že jsem nikdy, pokud jsem se nerozhodl, že opravdu budu nějaký čas sám, že jsem nikdy sám nebyl. Ale vždy to proběhlo uplně jinak. V celém svém životě jsem se nikdy neseznámil s dívkou, která neměla eminentní zájem se se mnou seznámit. Lépe řečeno měl jsem jen tu, co se rozhodla že chce do toho jít jelikož našla důvod aby mě měla.
Vůbec nikdy nezáleželo na tom kolik mi bylo, jak jsem byl chytrý nebo bohatý. Je to stále stejné ve věku sedmnácti let jako ve věku padesáti pěti let. Vždy je to jen a jen o jejím a mém nastavení. O její a mé ochotě a schopnosti rozpoznat zájem a vyjít tomu zájmu vstříc. V žádném případě se nejednalo o jinou dovednost, než ji rozumět, vnímat, být empatický a překonat své obavy z odmítnutí a zesměšnění. Jestliže jsem byl „úspěšný” bylo to z těchto a žádných jiných důvodů.Rozhodně ne proto, že bych byl nějak zvlášť „výřečný, skvělý, neodolatelný.”
Další taková věc týká vlastní sebeúcty a sebevnímání. Žádná seznamovací ani asertivní technika vám nic a k ničemu nepomůže , pokud vnímáte odmítnutí při pokus o seznámení jako vlastní znehodnocení. Jestliže nevezmete v úvahu další možnosti, že ten s kým se chcete seznámit a on odmítne. Odmítá třeba jen proto že:
Bude mít tyto a klidně ještě tisíc dalších podobných důvodů. A všechny ty důvody budou pravdivé. Ale ty důvody nic nevypovídají o vašich kvalitách. Protože nejsou většinou o tom jaký jsem, ale jaký je ten druhý. Co potřebuje nebo nepotřebuje. V devadesáti devíti procentech to není o vaší kvalitě, ale to potřebách toho druhého co chce a co nechce. Navíc zkušenost ukazuje, že se rozhodujeme pro někoho konkretního jen z podstatně menší části z nějakých rozumových důvodů, ale spíše na základě osobních preferencí jistých typů. Prožívání toho druhého ve své přítomnosti.
Jestliže nějaký muž v ženě vzbuzuje pocit jistoty, opory, a voní ji, pak se žena rozhodne na základě kombinace emocí a rozumu. V opačném případě to funguje obdobně. Je to alchymie, kterou více či méně všichni ovládáme. A téměř všichni nakonec k někomu patříme. Jen málokteří jsou natolik neschopní, že musejí vyhledat odbornou pomoc. Ale to už je jiná historka. Jedna věc na závěr. příručky o asertivitě, seznamování a úspěchu příliš nefungují. Nejsou úplně zbytečné, ale moc vám nepomohou. No, fakt je že nejvíc pomohou autorům co ty příručky píšou. Tedy v tom případě, že jim někdo za ně vyplatí honorář.
Psychoterapie, kursy asertivity, komunikace v tomhle případě fungují, když jsou komplexně provozovány. Něco jako: „Za dvě hodiny jsi king” má si takový význam jako ta„kuchařka na štěstí.” Na dvě hodiny se zabavíte a máte naději, že se přestanete klepat, když máte ji nebo jeho oslovit. Což nemusí být vůbec na ty dvě hodiny špatné. Takže kdo má chuť koupí si příručku, zaplatí sezení a bude doufat. Naděje umírá poslední. A mezitím zjistí, že mu při tom doufání zničeho nic visí na krku ženská. Jen tak. Bez všech těch kejklů. A má to. A já se žádnou příručkou zabývat nebudu. Howg.
Tiskni
Sdílej:
Jen málokteří jsou natolik neschopní, že musejí vyhledat odbornou pomocČtete taky diskuse na root.cz?