Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Mám problém. Klekl mi router a tím pádem i celá síť. Jsem připojený kabelem od modemu přímo do iMacu a na PC nebo Macbooka zatím používám, pokud se chci připojit, jako modem iPhone. Což je jistě v případě nouze dobré, ale pomalé. A přehazovat kabely se mi už nechce. Měl jsem dva routery typu Asus a ani jeden nevydržel déle jak dva roky. Oba klekly hravě po uplynutí záruční doby a dávat je opravovat do servisu a riskovat, že po opravě odejddou zase se mi nechce.
Tak se ptám ctěné komunity. Ví někdo o slušném routeru, který vydrží víc než dva roky a na kterém půjde i kabelové připojení UPC? Nestojím o Asus. Dvě špatné zkušenosti mi stačí. Díky za informace.
Tiskni
Sdílej:
Zápisek z roku 2006
Moj názor je taký, že vyhnite sa D-Linku. Mal som D-Link, na Linuxe wifi vobec nešla, na widliach každych sekúnd vypadla. Kamarat ma tiež D-Link, po tretej aktualizácii firmwaru mu ta wifi ledva ide. TAk som ho vratil.(kupa cez internet eshop) Ja mam TP-Link TL-WR543G. Môžem doporučiť.
Adapter jdeJde = při zátěži větší než potřebné dodává požadované napětí? ;) Potkal jsem se s několika zdroji, které "fungovaly" přesně tak, jak popisuješ. Router svítil a nic víc. Po výměně zdroje vše OK.
Našel jsem starý zdrojHm, aby ten zdroj za pár dní nekleknul taky, když je starý
Jsem připojený kabelem od modemu přímo do iMacu a na PC nebo Macbooka zatím používám, pokud se chci připojit, jako modem iPhone.Jako dočasné řešení doporučuji Internet Sharing přes AirPort. Funguje to jak s OS X tak i s Windows.
A jede routeru aspon napajeni ?
Napajeci adapter je hlavnim zdrojem zavad.
U modemu (kabelovka) nezapominejte na dusledne galvanicke oddeleni koaxialniho kabelu. Modem se hodi i prizemnit na radiator. Pokud nema moznost tak kuchnout a vyvest kablik zevnitr.
Vetsina zavad sitovych prvku je zpusobena vlivy v el siti. Zde jmeno vyrobce nema zadny vliv. Klidne Vam odejde i znackovy router za 20k.