Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tiskni
Sdílej:
Jak tak o tom přemýšlím, říkám si dnes: „A kdo jiný by ho měl na zádech mít, než takový starý, kriminálem protřelý chlap?”
no nevím, kolikrát si tihle experti připadají jako mučedníci (nebo jak to říct) - mají pocit, že jim kde kdo ubližuje a nerozumí a přitom po nich nikdo nechce aby se po druhém panáku chtěli prát, nebo aby místo raního odchodu do práce (když už ji maj) tak si radši dají "moc piv" a jejich ženská ráno jen svěsí ramena a jde jim koupit startky bez filtru, aby ho až se vzbudí nechytl rapl.
a kolikrát si tím, že byli v kriminále připadají jako něco víc, než normální lidi
bezmocne divaji jak jim to jejich osdrostle nadejne dite nejaky blbec/blbka psychicky ubiji a ptaji se kdo dal dotycnemu pravo domnivat se ze je OK znicit zivot druheho cloveka.Ale to dítě už je přeci dospělé a je v jeho moci nenechat si ten život ničit..
pocit marnosti nad nestestim vlastnho ditete, kteremu nelze pomoci.To určitě ano, a myslím, že je to jeden z nejtrýznivějších pocitů. To však nic nemění na věci, že je zodpovědností každého, co si nechá od druhého líbit. Tyran by bez oběti nebyl tyran.
„Leží na jipce a nemá jinou starost, než se mě ptát jestli ho miluji.”A tak to má být