Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Už dost dlouho jsem skeptický k tvrzením expertů z oblasti ekonomie, politologie, sociologie a dalších podobných oborů. Navíc od dob kdy jsem si přečetl knihy od Nassima Taleba, jako „Černá labuť„ případně „Zrádná nahodilost,” jsem k expertům z výše uvedených oblasti ještě skeptičtější. Daniel Kahneman mou nedůvěru v experty ve své knize „Myšlení rychlé a pomalé” o hodně víc prohloubil.
Takže, když čtu zde na abíčku mínění „expertů” typu dada, slinty, m-traina o politice, ekonomii, musím se smát. Jim i jejich úvahám, prognózám i politickým a ekonomickým blogům, komentářům, názorům, kdy vystupují jako experti. Ovšem čím svoji expertnost podpoří? Když se ukazuje jsou jen experti, kteří svou moudrost čerpají z internetu, neprezentují své výsledky, své myšlení, své úvahy, a pokud ano, tak zcela nesrozumitelným způsobem.
Neměl jsem problém rozumět výše dvěma uvedeným pánům, kteří jsou ve světě považováni za skutečně myslící lidi. Ovšem z toho, co jsem četl od dada, nebo slinty, z toho jsem nikdy nebyl moudrý, skoro nikdy jsem nepochopil, co tím básník chce říci. Takže takovým nevěřím jejich moudrost ani na chvilku. Možná kdybych ty lidi znal osobně, mohl znát jejich životní ekonomické úspěchy, neúspěchy, ty jsou také důležité v životě, pak bych jim možná něco málo věřil. Nebo chápal.
Osobně mám ve svém životě hromadu neúspěchů, stejně tak mám za sebou hromadu úspěchů. Když si přečtu na abíčku postup jak instalovat Gentoo, pak pokud zjistím, že ona informace, postup je validní, tomu expertovi věřím. Stejně jako bych měl tendenci věřit každému podnikateli, který dokáže přežít krizi, udržet firmu i lidi a po krizi, kterou využil jako možnost k poučení. Ovšem ekonomickým teoretikům jen velmi málo, či skoro vůbec.
Strojním inženýrům, kteří nejsou schopni ani napsat srozumitelný blog, ani trochu. Rozhodně mě neberou jeho úvahy na téma šetřit, nešetřit, ohánění se citáty z novinových článků. Merkelovou, německým tiskem. To z toho člověka nedělá znalce. V novinách jsem se většinou dočetl jen hovadiny, potažmo hovadiny ve vědeckém balení politologů v nejrůznějších časopisech či internetových portálů.
V blozích strojního inženýra byly nejsrozumitelnější pasáže, o mé
demenci. A opakuje se stále, jako v dobách, kdy s e zabýval demencí
Václava Klause. Stejný postoj k bývalému presidentu jako ke mě. Čím jsem se
ho oba s Klausem dotkli, že nás tolik nemusí, neunáší a své neunášení dává
tak často a rád najevo? I když ani jeden z nás ho osobně nezná. Nakonec,
když sem nechodím, což bylo za posdleních tři a čtvrt roku víc než často.
Ovšem, kdykoliv jsem nahlédl, našel jsem zmínku od dada, slinty, nebo
vozejka o své osobě. Možná by bylo dobré, kdyby si z někým o tom popovídali,
jen tak, třeba by je něco k tomu napadlo.
Mě zajímá, co dokázali oni ve svém životě, když chtějí sypat moudra davu. Zřejmě toho tolik nebude, jejich skromnost není hraná ani skutečná, pravděpodobně toho nebude tolik, pokud vůbec je čím, tak zřejmě je to tak dávno, že už si to nikdo nepamatuje. On totiž zdravý člověk se umí přiměřeně pochválit a i si přiměřeně postěžovat.
S klidem mohu říci, že, co jsem napsal ve svých knihách například o závislosti, terapii závislostí, si klidně obhájím před jakoukoliv odbornou veřejností. Veřejně. Konečně, moji nadřízení, kteří rozhodně nemohou být obviňováni z nedostatku vzdělání, nebo nadměrného fandění mé osobě, mé knihy čtou, mé televizní programy sledují a veřejně se k nim vyjadřují pozitivně. Chodí na mé prezentace nově vydávaných knih. Kdyby měli jiný názor, asi by mne v činnosti nepodporovali.
Chápu, že expertce na závislost, ekonomii, genderových otázek a cikánské populaci, slintě, jejíž expertnost spočívá v tom, že měla manžela alkoholika, který se neúspěšně několikrát léčil a ona si pak přečetla pár knih, nebo internetových článku, se tohle může zdát mála odbornost, ale ona skutečně nerozhoduje o dostatečnosti nebo nedostatečnosti mého vzdělání. Na tohle jsou jiní. Jinak na „expertku” závislosti neprozrazuji nic jiného, než co napsala ve svých blozích. Bylo to někdy sice těžko srozumitelné, leč o sobě poskytla informací víc než tušila.
Stejně tak ti další, co mi pod různými nicky v komentářích sdělují
skrytě své potíže, které mají. Nikoliv, že by chtěli, oni je tak mimochodem
prozrazují. Což je nakonec dost velká legrace, sledovat jak to z čeho mě
obviňují, co používají, jako třeba slinta, nakonec vlastně dělají oni sami.
Vykecají na sebe toho tolik, že bych si mohl rovnou zařídit
psychoterapeutický stacionář. Jenže pracuji keš, a oni zřejmě budou chudí.
Takže nezřídím. Až jindy. Jo jo.
Tiskni
Sdílej:
:-/
A přitom existuje tolik možností, jak se zabavit něčím zajímavějším...
Tady to zase žije. Vidím, že registrovaní uživatelé opět prohrávají na celé čáře s neregistrovanými kopiemi.Tak to jo, nakonec se nam pan profesor jilek premuze svyma falesnejma prezdivkama a bude po predstaveni. vam a tem nekolika, kdo se jim nechavaji drbat za usima a z vdecnosti pred nim pak panackuji, to bude snad i lito.
pomáhá zvednout návštěvnost serverua svym nenapodobitelnym suchym anglickym humorem i uroven serveru
Vidím, že registrovaní uživatelé opět prohrávají na celé čáře s neregistrovanými kopiemi.Když se jedná o trolování, anonymové vždy vyhrajou. Řešení je jednoduché: netrolovat a troly nekrmit.