Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Welcome to desktop Linux! Here are some of my distro recommendations:
Ubuntu is a hugely popular OS. If you want to get deep into desktop Linux, Ubuntu made a few annoying decisions, but it's honestly not a big deal. It's popularity means the Internet has loads of guides and tutorials for almost everything on Ubuntu, so my few issues are easy to solve anyways.
Fedora Workstation gives you a nearly pure Gnome experience. It's backed by RedHat and it's remarkably stable while also using modern Linux techniques and technologies. A solid choice if you want your system to "just work."
Linux Mint. It's Cinnamon desktop is not Gnome, but Mint is a lightweight and comfortable distro for new users. It's also based on Ubuntu, so a lot of the guides and software that are available for Ubuntu will also (probably) work on mint.
Uz sa to blizi.. Konkretne mam na mysli vydanie OpenBSD 4.5 aj ked zatial je zverejneny len plagat bez pesnicky ovsem uz teraz je mozne si stiahnut snapshot installcd..
OpenBSD by teda malo vyjst May 1st, 2009.
Tiskni
Sdílej:
no ak som to spravne pochopil vyvojari OpenBSD sa vyhybaju uzavretym ovladacom.
To víš. Pokrok nezastavíš.
Ještě se podivuju nad projevy: „Je to to nejlepší, ale nepoužívám to, protože…“. Ale snad mne již to brzy přejde
No, divné mi to přijde. Třeba i jen proto, že ghc si ke zlobení vystačí dost často úplně samo. Ale, dejme tomu. I tak ovšem vidím jako docela podivné, že něco může být nejlepší operační systém, aniž by to plnilo hlavní účel, tedy dovolovalo dobře běžet těm programům co já běžet chci, tedy, možné to asi je, ale pak mi to kritérium výběru nejlepšího (které v tomto případě neznám) přijde opravdu takové nějaké divné.
Mi to holt zní jako kdyby řek, že nejradši k večeři mám párky, ale kdybych je sněd, tak strávím celou noc na záchodě. Nevim. Nepotřebuju být klidnější, jenom… no, mně je to taky vlastně jedno.
Mne sa OpenBSD velmi paci. Je to dobre navrhnuty uceleny system (kernel + userspace) s najlepsou dostupnou dokumentaciou, preslaveny svojou jednoduchostou a bezpecnostou (rozumej "secure by default"). Sam som na serveroch OpenBSD pouzival a nemozem sa stazovat. Na desktope je situacia trochu ina, kedze desktopovych aplikacii nie je az tak vela ako v linuxovom prosstredi, preto OpenBSD na desktop velmi nedoporucujem, pokial zrovna presne neviete, co robite :)