Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Welcome to desktop Linux! Here are some of my distro recommendations:
Ubuntu is a hugely popular OS. If you want to get deep into desktop Linux, Ubuntu made a few annoying decisions, but it's honestly not a big deal. It's popularity means the Internet has loads of guides and tutorials for almost everything on Ubuntu, so my few issues are easy to solve anyways.
Fedora Workstation gives you a nearly pure Gnome experience. It's backed by RedHat and it's remarkably stable while also using modern Linux techniques and technologies. A solid choice if you want your system to "just work."
Linux Mint. It's Cinnamon desktop is not Gnome, but Mint is a lightweight and comfortable distro for new users. It's also based on Ubuntu, so a lot of the guides and software that are available for Ubuntu will also (probably) work on mint.
Uz sa to blizi.. Konkretne mam na mysli vydanie OpenBSD 4.5 aj ked zatial je zverejneny len plagat bez pesnicky ovsem uz teraz je mozne si stiahnut snapshot installcd..
OpenBSD by teda malo vyjst May 1st, 2009.
Tiskni
Sdílej:
no ak som to spravne pochopil vyvojari OpenBSD sa vyhybaju uzavretym ovladacom.
To víš. Pokrok nezastavíš.
Ještě se podivuju nad projevy: „Je to to nejlepší, ale nepoužívám to, protože…“. Ale snad mne již to brzy přejde
No, divné mi to přijde. Třeba i jen proto, že ghc si ke zlobení vystačí dost často úplně samo. Ale, dejme tomu. I tak ovšem vidím jako docela podivné, že něco může být nejlepší operační systém, aniž by to plnilo hlavní účel, tedy dovolovalo dobře běžet těm programům co já běžet chci, tedy, možné to asi je, ale pak mi to kritérium výběru nejlepšího (které v tomto případě neznám) přijde opravdu takové nějaké divné.
Mi to holt zní jako kdyby řek, že nejradši k večeři mám párky, ale kdybych je sněd, tak strávím celou noc na záchodě. Nevim. Nepotřebuju být klidnější, jenom… no, mně je to taky vlastně jedno.
Mne sa OpenBSD velmi paci. Je to dobre navrhnuty uceleny system (kernel + userspace) s najlepsou dostupnou dokumentaciou, preslaveny svojou jednoduchostou a bezpecnostou (rozumej "secure by default"). Sam som na serveroch OpenBSD pouzival a nemozem sa stazovat. Na desktope je situacia trochu ina, kedze desktopovych aplikacii nie je az tak vela ako v linuxovom prosstredi, preto OpenBSD na desktop velmi nedoporucujem, pokial zrovna presne neviete, co robite :)