Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
A čo to znamená? Našiel som si článok na wikipédii, ale nerozumiem každému druhému slovu
Podla mna KDE4 je vyvijane ako vecička pre buducnost dotykove displaye kde si clovek rukou na obrazovke otoci widget popr. zvecsi/zmensi ale na klasicke zobrazovace ake su dneska je to totalna blbost svedci o tom aj to ze uzivatelia vo velkej miere pouzivaju v kde4 Folder view jednoducho kde4 je krok mimo. ale pochybujem zeby to trinity kde3 nejako prezilo kedze je postavene na Qt3 a ta tusim sa uz nevyvija opravte ma ak som trepol daco.
na KDE 3.5 nevzpominam - ja ho totiz porad pouzivam! (repozitar kdemod-legacy pro archlinux, bohuzel uz se neudrzuje a uz ani nikdy nebude (udajne to meli na starosti jen dva lidi a jeden z nich umrel a ten druhej ma moc prace s chakrou a aktualnim kdemodem) takze az to prestane fungovat (a ze uz nekde neco prestava), nikdo to uz nespravi). bylo by fajn zpracovat trinity jako repozitar pro arch, jako ten ted-uz-mrtvej kdemod-legacy, abych moh vymenit stary neudrzovany kde za stary udrzovany kde perlicka na zaver, v AURu sem videl i qt 1 + kde 1 a qt 2 + kde 2 - tomu rikam nostalgie jako prase!
Opakovaně jsem zkoušel dávat KDE4 šanci, ale ani verze 4.4.4 mě neuspokojila a oproti téměř dokonalé 3.5.10 přináší jen větší zátěž systémových prostředků a horší odezvu, menší "konfigurovatelnost" (pořád např. neumí nastavit tiskárnu) a některé důležité aplikace nejsou a hned tak nebudou portovány (Quanta+).
Podle rčení "nouze naučila Dalibora housti" jsem hledal za KDE náhradu a skončil jsem až u dlaždicových manažerů a pochopil že třeba wmii splňuje všechno a "plnohodnotný" desktop vlastně nepotřebuju. Jen zůstává problém s běžnými uživateli v práci a přítelkyní doma, protože s KDE 3.x neměli žádný problém a zcela vyhovovalo :(hned tak nebudou portovány (Quanta+).To, co je v Gitu je už prý docela použitelné. Navíc je mnohem líp navržená, Quanta 4 je v základu jenom sada pluginů do KDevelopu 4. Ty pluginy můžeš buď použít v samotné Quantě (očesaný KDevelop, má jen asi 250 řádků kódu) nebo v KDevelopu.
Athlon 2500+ 1.8GHz; Radeon 9600; 1GB RAM...ale nebude to spíš hardwerovejma nárokama.
Tiskni
Sdílej: