Evropská komise zahájila tři vyšetřování týkající se cloudových platforem Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure. Evropská exekutiva, která plní také funkci unijního antimonopolního orgánu, chce mimo jiné určit, zda jsou americké společnosti Microsoft a Amazon v cloudových službách takzvanými gatekeepery, tedy hráči, kteří významně ovlivňují provoz internetu a musí dle nařízení o digitálních trzích (DMA) na společném trhu
… více »Společnost Meta Platforms vyhrála ostře sledovaný spor o akvizici sítě pro sdílení fotografií Instagram a komunikační aplikace WhatsApp. Podle amerického soudu firma jejich převzetím neporušila antimonopolní zákon, protože si tak nemonopolizovala trh sociálních sítí. Žalobu na Metu podala před pěti lety americká Federální obchodní komise (FTC). FTC argumentovala, že Meta, tehdy známá jako Facebook, koupila tyto dvě společnosti v letech 2012 a 2014 proto, aby s nimi nemusela soutěžit.
Home Assistant včera představil svůj nejnovější oficiální hardware: Home Assistant Connect ZBT-2 pro připojení zařízení na sítích Zigbee nebo Thread.
Byla vydána verze 9.1 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem zůstává El Capitan od HPE (Cray) s výkonem 1,809 exaFLOPS. Druhý Frontier má výkon 1,353 exaFLOPS. Třetí Aurora má výkon 1,012 exaFLOPS. Nejvýkonnější superpočítač v Evropě JUPITER Booster s výkonem 1,000 exaFLOPS je na čtvrtém místě. Nejvýkonnější český superpočítač C24 klesl na 192. místo. Karolina, GPU partition klesla na 224. místo a Karolina, CPU partition na 450. místo. Další přehledy a statistiky na stránkách projektu.
Microsoft představil Azure Cobalt 200, tj. svůj vlastní SoC (System-on-Chip) postavený na ARM a optimalizovaný pro cloud.
Co způsobilo včerejší nejhorší výpadek Cloudflare od roku 2019? Nebyl to kybernetický útok. Vše začalo změnou oprávnění v jednom z databázových systémů a pokračovalo vygenerováním problém způsobujícího konfiguračního souboru a jeho distribucí na všechny počítače Cloudflare. Podrobně v příspěvku na blogu Cloudflare.
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) první RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.
Eugen Rochko, zakladatel Mastodonu, tj. sociální sítě, která není na prodej, oznámil, že po téměř 10 letech odstupuje z pozice CEO a převádí vlastnictví ochranné známky a dalších aktiv na neziskovou organizaci Mastodon.
Byla vydána nová major verze 5.0 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy a videi v obsáhlých poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
eeeehhhh,, ancitrusy... jak ja ich mam rad.. super pijavice rybycky... momentalne asik pred mesiacom som vylovil z jazierka spred domu 2 asik 15cm karasy a sup ich do akvaria.. je to uchvatny pocit mat vecise rybky v akvarku.. inac som velkym priaznivcom cyklid ale tie su dost temperamentne a neznesu nic ine tak radsej tie karasy.. vsak oni po zime pojdu naspet vonku aby podrastli.. ale ked tak citam vas zapisok tak ma napada ze si zozeniem aspon dvoch prisavnikov.... len pre srandu..
. Co používáš za filtr chci se tomu totiž trochu více věnovat a myslím si, že ten dosavadní (taková ta houba s tím nasáváním mi nebude stačit. Navíc by mě zajímalo co jsi udělal pro to aby tam ty rostliny vydrželi, mě totiž po nějaké době vždy uhynou (někdo mi říkal, že je to kvůli tomu trusu těch rybek a že musím mít lepší filtr, který mám od dob co jsem choval vodní želvu). Ale bojím se, že ten filtr od vodní želvy je moc výkoný a bude mi tam hodnit hrozně tu vodu (i když má regulaci).
Pár let zpátky jsem taky choval rybky, měl jsem docela velké akvárko (cca 50 rybek) ale neměl jsem času nazbyt se o to starat a taky jsem neměl to srdce se dívat jak to umírá. Někdy v budoucnu si ale akvárko zase pořídím :).
Pokud jde o šneky, vytahoval jsem je při každém čištění.Tiež som svojho času zápasil s tou neplechou. Vyťahoval som ich hrste. Keby som choval nejakú vranu, tak ju s tým snáď aj uživím
. Nakoniec som došiel k záveru, že tudy cesta nevede. Bolo to obdobie, kedy som kŕmenie zveril do rúk niekomu nie príliš zodpovednému, čo nakoniec viedlo nielen k premnoženiu slimákov, ale aj nálevníkov. Potom som to trocha prehnal so savom a prišiel som takmer o celý chov. Nakoniec som bol nútený pristúpiť na náročnú operáciu regenerácie. Zostávajúce rybičky, som dal do kýbla, rastliny do druhého. Starý štrk som premyl, prelial množstvom vretej vody a savom. Sčasti aj vymenil. Potom som štrk vrátil do akvárka a nalial novú vodu a nechal takmer týždeň stáť. A potom vrátil rybičky. Rastliny som prelial savom. Aj tak som tam po mesiaci našiel jedného slimáka, ale ten už bol fakt posledný. Pri kúpe nových rybičiek som začal opatrne - troma rajovcami. Za mlada sú čulí a verím, tomu že by sa pustili aj do slimákov a ich vajíčok. Dokonca skúšali aj prst ponorený vo vode. Ale po roku už takí nie sú. Zleniveli alebo čo.
2 přísavné sumečkyPrvého ancistrusa mi zobrali naspäť do akvaristiky. Narástol príliš veľký a hoci my tvrdili, že to nie je možné, mal som pocit, že bol agresívny k iným rybkám. Druhý mi neprežil tú procedúru popísanú vyššie. Ale narástol tiež do slušnej veľkosti. Teraz mám tretieho. Keď som ho kupoval, tak mal ledva 2cm. Teraz je veľký skoro ako dlaň. Keď roztiahne plutvy, tak je impozantný.
Black molly se naopak vesele množíAko začiatočník som skúšal gubky a radoval sa keď sa v akvárku objavili drobunké mláďatá. Dokonca som ich zachraňoval do samostatnej nádrže. Keď ich z piatich bolo zrazu 50 a počet naďalej narastal geometrickým radom, tak moje nadšenie trocha ochladlo
... čímž snížím parciální tlak šneků u hladiny ...
Ale neexistují náhodou nějaké ryby, co ony šneky žerou, taková akvarijní obdoba ježka? Jako dítě pamatuju u sousedů velké akvárium, kde šneci byly (s takovou malou špičatou ulitou), ale nikdy jsem neslyšel, že by ho majitel musel odšnekovávat. Bohužel jediné ryby, které si z té doby pamatuju, byly neonky a přísavní sumečci, které bylo zábava sledovat, jak se mrcasí po skle
Ty si snad někdy viděl destičku z medu? Fráze že se dá použít i tekutá měď, což je koncentrovaná skalice již určitě naznačuje správný význam slova.
Neobejdou se bez něj ani akvária bez rostlin natož pak s nimi.Nemuzu souhlasit. Ja osvetleni nemel. A bylo to super. Kryptokoryny mi rostly jako dive, lepe jak kamosovi s osvetlenim a javsky mech to same. Tetry zhave, neonky cerne, tetry cisarske, pavi ocka. Parada.
Dej tam něco, co se řasama živíHa. Konkrétnejší by si byť nemohol? Pokiaľ je mi známe, tak riasam prospieva veľa svetla a veľa živín. Odporúčam teda kratšie svietiť a menej kŕmiť. Avšak čo zaberá na štetinkové riasy - to netuším. V obchode mi nedávno ponúkli nejaký neoznačený prášok ale výsledok je zatiaľ nevalný.