Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Tiskni
Sdílej:
Uvedené protisluneční clony jsou NEÚČINNÁ blbost jako modrá světýlky proti oslnění a tak dál a tak dále. Co už toho výrobci navymýšleli na automobilisty, a oni to žerou.
Buď IR polep (levnější) nebo atermické sklo.
Protože jako i u vnitřních žaluzií v bytě. Jak už jednou máš infra záření vevnitř, tak minimum odrážíš zpět ven za sklo. Při dopadu se v podstatě už přemění v teplo v interieru, i na odrazné ploše, sklo už toho moc ven nepustí -leda tak super čisté křemíkové a ty v autě nemáš..
O žádné cool mi nejde. Prachsprostý fyzikální zákon.
Jen ještě dodám. Pokud myslím, to co nepřesně uvádí autor, tak jde o ochranu proti "rozžhavení" černých plastů či potahů v autě. Ale teplo již ve vozidle je.
To je pravda, ale viditeľné svetlo sa odrazí, namiesto toho, aby bolo v izbe pohltené. Koľko je (energetický) podiel viditeľného svetla a IR v typickom slnečnom žiadení? Podľa http://en.wikipedia.org/wiki/File:Solar_Spectrum.png sa zdá, že toho IR je dosť, ale nie prevažne viac. Takže nejaký efekt to bude mať. Ako bonus, ak tie žalúzie smerujú odraznou plochou k oblohe, prispejeme k zvýšeniu albeda Zeme a zníženiu globálneho otepľovaniaProtože jako i u vnitřních žaluzií v bytě. Jak už jednou máš infra záření vevnitř, tak minimum odrážíš zpět ven za sklo
protředek proti ohřevu volantu, který se v létě na přímém slunci může ohřát klidně i na teplotu okolo 80°C
Tak něco takového jsem zažil naposledy u Škody 105. Už u Escorta jsem s tím neměl problém a teď ve Focusu už vůbec ne. I když stojí auto v létě čelem proti slunci, volant je nepříjemně horký jen v horní části, kde se stejně nedrží, a i tam se to po pár vteřinách srovná.
Možná už nová kára má atermické čelní sklo. Například u Feldy jsem čelní sklo nakřápl a poliši měli připomínky, tak jsem ho vyměnil za atermické nové. Ale cena byla trojnásobná.
Nech dítě nebo psa v autě a oni ti to vysvětlí
přehřátí interiéru řeší klimatizace.Ne v době kdy je vypnutá a auto stojí zaparkované na slunném místě.