Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Byla vydána nová major verze 28.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.
Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.
Tiskni
Sdílej:
Uvedené protisluneční clony jsou NEÚČINNÁ blbost jako modrá světýlky proti oslnění a tak dál a tak dále. Co už toho výrobci navymýšleli na automobilisty, a oni to žerou.
Buď IR polep (levnější) nebo atermické sklo.
Protože jako i u vnitřních žaluzií v bytě. Jak už jednou máš infra záření vevnitř, tak minimum odrážíš zpět ven za sklo. Při dopadu se v podstatě už přemění v teplo v interieru, i na odrazné ploše, sklo už toho moc ven nepustí -leda tak super čisté křemíkové a ty v autě nemáš..
O žádné cool mi nejde. Prachsprostý fyzikální zákon.
Jen ještě dodám. Pokud myslím, to co nepřesně uvádí autor, tak jde o ochranu proti "rozžhavení" černých plastů či potahů v autě. Ale teplo již ve vozidle je.
To je pravda, ale viditeľné svetlo sa odrazí, namiesto toho, aby bolo v izbe pohltené. Koľko je (energetický) podiel viditeľného svetla a IR v typickom slnečnom žiadení? Podľa http://en.wikipedia.org/wiki/File:Solar_Spectrum.png sa zdá, že toho IR je dosť, ale nie prevažne viac. Takže nejaký efekt to bude mať. Ako bonus, ak tie žalúzie smerujú odraznou plochou k oblohe, prispejeme k zvýšeniu albeda Zeme a zníženiu globálneho otepľovaniaProtože jako i u vnitřních žaluzií v bytě. Jak už jednou máš infra záření vevnitř, tak minimum odrážíš zpět ven za sklo
protředek proti ohřevu volantu, který se v létě na přímém slunci může ohřát klidně i na teplotu okolo 80°C
Tak něco takového jsem zažil naposledy u Škody 105. Už u Escorta jsem s tím neměl problém a teď ve Focusu už vůbec ne. I když stojí auto v létě čelem proti slunci, volant je nepříjemně horký jen v horní části, kde se stejně nedrží, a i tam se to po pár vteřinách srovná.
Možná už nová kára má atermické čelní sklo. Například u Feldy jsem čelní sklo nakřápl a poliši měli připomínky, tak jsem ho vyměnil za atermické nové. Ale cena byla trojnásobná.
Nech dítě nebo psa v autě a oni ti to vysvětlí
přehřátí interiéru řeší klimatizace.Ne v době kdy je vypnutá a auto stojí zaparkované na slunném místě.