Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
súhlasím, momentálne v tejto chvíli má Intel čo sa procesorov týka navrch, pre Intel je asi divné skúšať iný chipset ako Intel, mno a IMHO nVidia má ešte stále lepšie vyriešené ovládače pre Linux . . .
P.S. AMD sa tiež nemusíš nejak báť čo sa Linuxu týka, videl som postavené krásne mašiny s AMD@heart . . . akurát fakt pozor na grafiku, mal som ati a na Linuxe to bol "zážitok" :P
podpora nVidie opensource je strasna, a absence opensource ovladacu k motherboardu je dost podstatny problemTo je LEŽ. Mám nForce 570, jede mi všechen HW a žádný blob tu kvůli základce nepoužívám. A ovladače jedou dobře.
ATI Xpress 3200 (AMD)... Velka neznama, chudsi na periferie a podpora neni dobra...
A na to jste přišel jak?
S tou chudší výbavou bych to neviděl tak dramaticky, v podstatě je jen rozdíl v počtu SATA disků (4 vs. 6), jinak je to nachlup stejné. Jistě, až budu potřebovat postavit fileserver s pěti disky, bude rozdíl znát, ale otázka je, zda potom nesáhnu po úplně jiném řešení.
A na abclinuxu je zminka jen o jedne desce pro s939 a podpora je "častečna".....
Tady jednoznačně nemáte pravdu, sám jsem tam jednu desku pro AM2 dával. Co se týká výrazu částečná podpora, je to spíš otázka svědomitosti, kdo položku zadává. Já jsem ji třeba použil čistě proto, že jsem prostě nemohl vyzkoušet všechno, co na té desce je (např. nemám žádné Firewire zařízení), přestože všechno, co jsem vyzkoušet mohl, mi fungovalo.
Přesná strefa do toho, co mám doma, +1.
CPU: Intel Core 2 Duo (třeba E6400) MB: Gigabyte P965-DS4 RAM: Corsair DDR 2 800 1024MB (nebo dokonce dva) Grafika: Nvidia GF 7600 GT Leadtek PCI-E (nebo něco podobného)Nevím co víc je třeba znát.
Nejde o to, že by to nešlo. Jde o to, že kdo by to činil, byl by zralý na psychiatraDyť já vim...
Musí. A v čem je problém? Jaký je rozdíl, když je firmware na flash paměti přímo v zařízení nebo když se nahrává při startu?Teoreticky zadny, prakticky veliky. Zvlaste pak v pripade, kdy vyrobce hardware nepovoluje redistribuci firmware. Instalace (Linuxem podporovaneho) zarizeni je pak o rad obtiznejsi - clovek musi shanet firmware na CD nebo webu vyrobce.
A nechapu, proc tu lidi musi mit za x-tisic nekolikagigahertzovy stroj, kdyz ani nevi, co chteji delat. sorry, to jsou vyhozene penize.No jestli stavíš počítače, tak by ti to vadit nemělo tak vadit, ne?
„A nechapu, proc tu lidi musi mit za x-tisic nekolikagigahertzovy stroj, kdyz ani nevi, co chteji delat.“To zní jako přímý argument proti programování v Javě, Lispu a jiných moderních jazycích.
to same MSI, kde jaksi byly problemy s jejich slavnymi prerusenimi - viz vice komentaru v konfere kernelu za posledni asi 2 tydny.Nepleteš si náhodou MSI (Message Signalled Interrupts) a MSI (Micro-Star International)?
Příspěvků bude několik desítek a žádný použitelný závěr z toho stejně nevyvodíte, protože cokoli jeden napíše, další tři popřou.To není pravda.
Tiskni
Sdílej: