Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »tedy pokud se tomu dá věřitNevěřím, a tedy blokuji. Už podruhé. Bohužel. Myslel jsem si, že tuto funkci nebudu nikdy potřebovat.
Návštěvy v nemocnici 2x týdně 1 hodinu. To bylo socialistické zdravotnictví. Jak se vám líbí?(Patička.) Souhlasím. Peníze by se měly dávat těm, kteří to SKUTEČNĚ potřebují, tzn. starým a těžce nemocným. Musím říci, že v mém okolí je spotřeba léků enormní. Dokonce jsem na vlastní oči viděl a na vlastní uši slyšel tento rozhovor (plnoletých lidí): (Vysypal na stůl z krabičky asi 20 až 30 pilulek různé barvy.) "Jé, ty s sebou máš léky! To je super. Dej mi ňákej, bolí mě hlava!" -- "Ale já nevim jakej, já se v tom nevyznám." -- "Tak mi dej třeba ten modrej a pak ten oranžovej, tím určitě nic nezkazíme." Tomu říkám "zdravotnictví doma"... Osobně preferuji spíše prevenci, než nějaké pojídání zdravých kapslí, a lékům se vyhýbám (beru je, pokud není zbytí). Vyžírání zdravotní péče je v tomto státě vůbec nenormální. Do lékárny se chodí jako pro buřty a pak se (zejména) socani diví, že nezbývá na ty, kteří nemají jinou možnost, než nějakou tu pilulku polknout...
Kulaci dostavali petadvacet...
...let v gulagu.
informatikovi, co si našel holku?Informatik s holkou není informatik, nebo jak to mám chápat? Resp, kde je definice informatika?
Priemerny citatel abicka vobec nepotrebuje seriozne zapisky, hlada kontroverznost, niekedy postaci aj prazdny prispevok a niekedy howno (tento odkaz sem uz davat nebudem).Hlavně neříkej, žes to napsal jako součást nějaké psychologické studie. :-P
Priemerny citatel abicka vobec nepotrebuje seriozne zapisky, hlada kontroverznost, niekedy postaci aj prazdny prispevokV záujme presnosti treba poznamenať, že aj v tzv. prázdnom príspevku bolo pôvodne hovno.
Spochybnenie, zneistenie, popretie bez dokazu ako psychologicky aspekt, preco mi to nejako pripomina doby nedavno minule a metodu prace udernej paste robotnickej triedy zvanej STB :DTak to bych opravdu MOC rád slyšel, co má společného krátký kategorický příspěvek na abclinuxu a STB.
Tiskni
Sdílej: