Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Také jste si všimli? Kolik zajímavých příspěvků a kvalitních názorů přibývá v této sféře?
Haxor, r0x0r a podobné prolínají diskusní fóra, člověk se nestačí divit. Linux uz si nainstalluje kdejaký František - to mnohé potěší, vždyť čím více uživatelů Linuxu, tím menší penis! Ale mě to netěší, mě ne. Já měl Linux rád, jako rebélii, takovou něžnou rebélii.
Vždycky to mělo něco do sebe, ale proč se musí za každou cenu zmasovět? Je to skoro směšný, nedávno jsem narazil na takovou pěknou diskusi, kde to byla samá vulgarita a tu CO NEVIDIM, příspěvek Clocka, uprostřed skládky a žádná reakce. Ty děti ho přece neznaj.
Linux je teď jednoduše cílem i méně gramotných a jeho jméno má ještě trochu slávy. Nevím jak dlouho bude znít "Jedu na Linuxu" alespoň trochu haxorsky. Je mi to jedno, ale přijde mi, že zdravé jádro je utlačované právě touhle skupinou dětí, kteří si potřebují cosi dokazovat.
Můj možná trochu senilní a staromilný pohled na dnešní komunitu (no jestli se to tak dá nazývat) je vskutku negativní. A to moc dlouho nevzpomínám...
Nebo je to jinak?
Tiskni
Sdílej:
Dělá se z toho dobré cukroví.A urob mi ho toho roku z 2.6.24ky, ked si frajer
Je to opravdu tak, par frajeru u nas ve skolePotrefená husa!
používám pár základních příkazů (cd, ls, fpc, ...)fpc?
Také jste si všimli? Kolik zajímavých příspěvků a kvalitních názorů přibývá v této sféře?Například i tento Tvůj zápisek je velice "kvalitní". Nic proti Tobě, ale ze čtyř dosavadních zápisků jen jeden mě zaujal a doufám, že to bude dobrý seriál.