Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
-no-remote
ráčil dělat, co dělat má, vyzkoušel bych to, ale pokusit se spustit různé verze FF je evidentně zlá, ošklivá věc) a i Firefox 3 tu adresu zná, ale nemá pro ní obsah. Zkuste si zadat třeba adresu about:nic
– dostanete jinou chybovou hlášku.
about:about
někdy fungovalo jako seznam všech stránek dostupných protokolem about:
. Před chvílí jsem to zkoušel s FF 1.5 i FF 2 a about:about
nezobrazí nic. Pokud ale zadáte about:nic
nebo about:nesmysl
, zobrazí se chybová hláška, že adresa neexistuje. Takže je tam přeci jen nějaká chyba, protože adresu about:about
to zná, ale nenajde to její obsah.
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"> <html><head><title></title></head><body></body></html>Původně to je celé na jeden řádek, pro přehlednost jsem za direktivou DOCTYPE zalomil. Jo, a tohle udělá FireFox 2.0.0.14 (anglická en_US Windows verze)
nefunguje v IE 6, tak jakápak konvenceOn je tenhle „syndrom Firefoxu“ vážně asi nakažlivý. Hlavně doufám, že to nepronikne i do Bugzilly, která pochází taky od Mozilly. Aby se pak do Bugzilly k libovolnému programu nemusela k chybě vždy vyplňovat povinná kolonka „a co na to MSIE?“…
- je pomalsi ako FF 2.x
tak to jsi měl přiložit i číslo buildu; PT by ti vysvětlil, že daný build je zaměřený na odstranění konfliktních zkratek a nikoli na rychlost a že jsme debilové, když to nechápeme
Včera sem updatnul (gentoo) na verzi 3.0_rc1-r1, nezkoušel jsem moc do detailů, ale používal jsem skoro všechny předchozí 3.*, mám tyto zkušenosti:
-padá jen občas (max. jednou, dvakrát za pár dní)To s flashem mi ale nevadí, když chci nějaká videa z youtube nebo dailymotionu, tak si je najdu v konqueroru (s flashem celkem pomalej) nebo opeře (zamrzne až při cca 20-25 záložkách), potom si projíždím ty linky a stahuju přes clive Je to celkem neohrabaný, ale lepší než zámrz-po-půl-hodině
Když to vezmu okem uživatele, tak vidím to, že Opera i Konqueror jsou hodně kvalitní, Firefox mám sice radši, ale GUI je moc pomalý. A za všechny problémy s flashem může Adobe, chlapci, něco s tím udělejte
počítače pod nimi líp chodíNo já jsem teda radši, když počítač nikam nechodí a zůstává pod stolem