E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Tiskni
Sdílej:
-no-remote
ráčil dělat, co dělat má, vyzkoušel bych to, ale pokusit se spustit různé verze FF je evidentně zlá, ošklivá věc) a i Firefox 3 tu adresu zná, ale nemá pro ní obsah. Zkuste si zadat třeba adresu about:nic
– dostanete jinou chybovou hlášku.
about:about
někdy fungovalo jako seznam všech stránek dostupných protokolem about:
. Před chvílí jsem to zkoušel s FF 1.5 i FF 2 a about:about
nezobrazí nic. Pokud ale zadáte about:nic
nebo about:nesmysl
, zobrazí se chybová hláška, že adresa neexistuje. Takže je tam přeci jen nějaká chyba, protože adresu about:about
to zná, ale nenajde to její obsah.
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"> <html><head><title></title></head><body></body></html>Původně to je celé na jeden řádek, pro přehlednost jsem za direktivou DOCTYPE zalomil. Jo, a tohle udělá FireFox 2.0.0.14 (anglická en_US Windows verze)
nefunguje v IE 6, tak jakápak konvenceOn je tenhle „syndrom Firefoxu“ vážně asi nakažlivý. Hlavně doufám, že to nepronikne i do Bugzilly, která pochází taky od Mozilly. Aby se pak do Bugzilly k libovolnému programu nemusela k chybě vždy vyplňovat povinná kolonka „a co na to MSIE?“…
- je pomalsi ako FF 2.x
tak to jsi měl přiložit i číslo buildu; PT by ti vysvětlil, že daný build je zaměřený na odstranění konfliktních zkratek a nikoli na rychlost a že jsme debilové, když to nechápeme
Včera sem updatnul (gentoo) na verzi 3.0_rc1-r1, nezkoušel jsem moc do detailů, ale používal jsem skoro všechny předchozí 3.*, mám tyto zkušenosti:
-padá jen občas (max. jednou, dvakrát za pár dní)To s flashem mi ale nevadí, když chci nějaká videa z youtube nebo dailymotionu, tak si je najdu v konqueroru (s flashem celkem pomalej) nebo opeře (zamrzne až při cca 20-25 záložkách), potom si projíždím ty linky a stahuju přes clive Je to celkem neohrabaný, ale lepší než zámrz-po-půl-hodině
Když to vezmu okem uživatele, tak vidím to, že Opera i Konqueror jsou hodně kvalitní, Firefox mám sice radši, ale GUI je moc pomalý. A za všechny problémy s flashem může Adobe, chlapci, něco s tím udělejte
počítače pod nimi líp chodíNo já jsem teda radši, když počítač nikam nechodí a zůstává pod stolem