Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Tiskni
Sdílej:
jestli je ta Praha dulezita kvuli slecne, tak to je dnes skutecne hloupost. Dnesni vztahy jsou volne, kratkodobe, nevazane. V Brne jsou taky hezky holky - prej.
..to je celkem detail...
nerekl bych, inzenyr je skutecne vysokoskolsky titul, Mgr je neco jako lekarnik ...
Je fakt, že ing je dneska kdejakej blbec...Souhlasím, ale to platí i o Mgr. a jiných.
obor jako matematika a fyzika. A tam si titul Ing. nedovedu (a ani moc nechci) představitsice je to blbost, ale jen tak pro info: co se fyziky tyce, mnozi nasi vyznamni fyzici (jako treba Niederle nebo Formanek) jsou inzenyri (jsou to absolventi Jaderky)
Ja s tim souhlasim. Taky bych Kralykovi doporucoval MFF, pokud ma matematickou tridu a nema v ni s matikou problemy, pak nebude mit prilis velke problemy ani na VS (rozhodne bych nerekl, ze na to nema to vystudovat, pak uz je to akorat o usili). Navic na informatice MFF je co vim nejlehci matematika (z MFF), takze pohoda. Ja myslim, ze by se na FELu a podobnych zbytecne nudil.
Ovsem co se tyce hardware, tak to nevim. To se asi na MFF Informatice moc nedela. Tam je ale asi lepsi si koupit nejakou knizku. Zatimco elektroniku se muze clovek naucit sam z knizek, o vyssi matematice to bohuzel tak snadno neplati.
s čipama zamotanýma do rozcuchaných vlasůPotkal si někdy aničku?
MFF - rekl bych dobry na MAT a FYZ na teorii, z cehoz pak plyne, ze zrejme i na praxi. Bohuzel (napr. pro me) je takove teorie matiky a fyziky moc, takze tam bych urcite neprolez - co sam nepochopim, s tim nedokazu pracovat a tyhle teoreticky veci kolem F a M jsou na me hodne tezky, takze bych musel u knizek lezet asi vic hodin denne, nez den ma.
FIT - neznam, ale podle popisu by to mohlo byt neco, co bych si asi zvolil - rekl bych, ze k pocitacum a programovani to ma z vyjmenovanych nejbliz.
FEL - zazil jsem. Bohuzel krome pocitacu (ktery byly v pohode) se tam (za mych studii) ucily i predmety jako elektronika, teorie obvodu a take fyzika teoreticky (v dalsich semestrech pak jeste navic teorie elektromagnetickeho pole) atd. Z matiky jsem jeste prolez, ale bohuzel z teorie obvodu a fyziky jsem to nezvladnul.
Delal jsem uplne jinou skolu, uplne jinou fakultu, do toho bys urcite nesel, mam Bc. Ucilo se tam programovani (Smalltalk, pozdeji zmenili na Javu, jsem rad, ze jsem mel ten Smalltalk; C; prace v linuxu), dale neco malo z teorie (automaty a mozna jeste nejaka teorie), matematika (numericke metody s programovanim; diskretni matematiky a neco dalsiho), ale taky ekonomicky veci (ucetnictvi, podnikova ekonomie, ekonomika), ze kterych jsem to mel jen tak tak. Pokud vim, tak z toho, co jsem bral na obou skolach, jsem v praxi nic nepouzil.
Trosku jsem litoval, ze jsem misto FELu nezkusil FAV v Plzni, tam to mohlo byt taky lepsi.
Jinak celkove. Nejsem si jistej, jestli zrovna pro prakticky nasazeni nejaka VS pomuze. Leda pokud by opravdu nejaka firma shanela nejakyho programatora-analytika (nebo jak by se to jmenovalo). Sice ruzny teorie jsou uzitecny pri priprave algoritmu, ale rekl bych, ze dneska uz mas spis hotovy knihovny od tech, kdo tomu skutecne rozumi.
Takze VS akorat tak kvuli titulu. Tohle je muj nazor, mozna nekdo denne vyuziva znalosti z VS, ale ja rozhodne ne.
...ale rekl bych, ze dneska uz mas spis hotovy knihovny od tech, kdo tomu skutecne rozumi...
a dodavam, ze ti co tomu skutecne rozumi, se to nenaucili na zadne skole. Inzenyrem se clovek rodi, ne stává.
Na to se da odpovedet jen slovy klasika: "Zadnej ucenej z nebe nespad. Zato voly jako by schazovali ..."
To tzv. test socialni inteligence: Pokud se nekdo predstavuje jako inzenyr XY, tak na 99.9% se da spolehnout, ze je to vul jak andel.
Presne tak jsem to myslel a jsem rad, ze nejsem sam, kdo si to mysli. Osobne bych jako priklad uvedl Clocka, ten tusim delal MatFyz a mozna jeste par dalsich tak jako bokem, protoze mel cas. Dokazal udelat Ronju (a samozrejme dalsi "srandicky") - to ja bych nedokazal zrejme ani kdybych si dal MatFyz na vybornou petkrat za sebou.
Z textu tak trochu neni zcela zrejme, co vlastne presne od VS ocekavas:
Pokud ti bude stacit, ze vis JAK - jdi na techniku, mozna spis na FIT (ale to tezko radit, kdyz jeste nemaji jedineho studenta)
Pokud chces (ale opravdu) vedet PROC - jednoznacne MFF
Pochopitelne je take moznost venovat se studiu hodinu tydne a udelat nejmenovanou "VS" na cerveny diplom, ale na ekonomiku nema kazdy zaludek.
ve fyzice bych nerad zůstal pozadu, pak bych volil FJFI. Taky prhlasku tam asi jde podovat az do zari (aspon tak mi to kdysi kdosi rikal). Pokud bych mel volit jen z vyse uvedenych moznosti, pak su taky jasne pro MFF