Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Hihi, jdu registrovat ségru na tělocvik. Toto mi od ukončení studia chybí. 16:50 - nejde reloadnou stránku, vypršel časový limit - už to začíná. Ale stejně je to pěkně srabská doba - začátek registrace v 17:00, už to nemá to kouzlo jako před lety, kdy se o půlnoci mačkalo 5 lidí na Družbě u jednoho PC, psaly se scripty pro crona, které někdy fungovaly a jindy zase ne...
17:00 - is hlásí timeout. Teď jenom doufám, že jsou na tom podobně všichni, jinak mě ségra zabije. Ale je nějaký krátký, jenom tak 15 - 30 vteřin, kde se dá co nastavit? Ha, mám to, network.http.request.max-start-delay, dávám z 20ti 300.
17:05 - Teď je chyba ISu, zpracovávané údaje atd. cosi cosi, realod bez milosti. Nastavení timeoutu nefunguje, že by to bylo potřeba nějak commitnout? Restart FF.
17:11 - Průser, můj tuning nezabírá, timeoutuje pořád po 20ti sekundách.
17:14 - Konečně vidím stránku se skupinama, v jazzdance je ještě volno břišní tance a flamenco už je vyprodáno, flák tam jazzdance, funguje, hotovo, přihlášena. Ufff, ještě že ségra chtěla do tance, kdyby to mělo být plavání nebo volejbal, nedej bože nějaká konkrétní hodina, tak bych to nedal. Prostě by mě překlikali jak malého kluka - to by byla teda pěkná ostuda. Já, informatik, 20Mbit linka...
No nic, dobře to dopadlo, jdu domů. Holt těžká nostalgie...
PS: Toto není kritika ISu jako takového, tady tuto "loterii" prosadil akademický senát. Možná se někde objeví statistika, kolik miliónů stránek tady v té půlhodince IS naservíroval, pak to sem přidám.
Tiskni
Sdílej: