Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Hihi, jdu registrovat ségru na tělocvik. Toto mi od ukončení studia chybí. 16:50 - nejde reloadnou stránku, vypršel časový limit - už to začíná. Ale stejně je to pěkně srabská doba - začátek registrace v 17:00, už to nemá to kouzlo jako před lety, kdy se o půlnoci mačkalo 5 lidí na Družbě u jednoho PC, psaly se scripty pro crona, které někdy fungovaly a jindy zase ne...
17:00 - is hlásí timeout. Teď jenom doufám, že jsou na tom podobně všichni, jinak mě ségra zabije. Ale je nějaký krátký, jenom tak 15 - 30 vteřin, kde se dá co nastavit? Ha, mám to, network.http.request.max-start-delay, dávám z 20ti 300.
17:05 - Teď je chyba ISu, zpracovávané údaje atd. cosi cosi, realod bez milosti. Nastavení timeoutu nefunguje, že by to bylo potřeba nějak commitnout? Restart FF.
17:11 - Průser, můj tuning nezabírá, timeoutuje pořád po 20ti sekundách.
17:14 - Konečně vidím stránku se skupinama, v jazzdance je ještě volno břišní tance a flamenco už je vyprodáno, flák tam jazzdance, funguje, hotovo, přihlášena. Ufff, ještě že ségra chtěla do tance, kdyby to mělo být plavání nebo volejbal, nedej bože nějaká konkrétní hodina, tak bych to nedal. Prostě by mě překlikali jak malého kluka - to by byla teda pěkná ostuda. Já, informatik, 20Mbit linka...
No nic, dobře to dopadlo, jdu domů. Holt těžká nostalgie...
PS: Toto není kritika ISu jako takového, tady tuto "loterii" prosadil akademický senát. Možná se někde objeví statistika, kolik miliónů stránek tady v té půlhodince IS naservíroval, pak to sem přidám.
Tiskni
Sdílej: