Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Tiskni
Sdílej:
že zrovna Poky se ptá ...Chytil ses... není poky jako poky.
A jestli nějaké triko zůstane ... poslední dva kusy z poslední objednávky jsem dodal 10.7.2013, až na jabberu jsem uhnal objednavatele, na mail nereagoval, ani nevim, zda maily dostal.Aha, tak za to sorry, nevím, jak pečlivě jsi mě uháněl, problémy s mailem byly jen krátkodobé a mám zveřejněné i ty další kontakty, jabber zafungoval, takže vše ok.
A když už koukam, co vše Poky neudělal ... pokusim se oslovit jednoho člověka na funkci "zálohy funkce", aby to když tak po mně dokončil nebo byl aspoň v obraze.Mám dojem, že u Pokyho na dobrý úmysl dnes už věří málokdo. Oproti tomu ty jsi docela dobře krytý tím, že během objednávky nezadržuješ žádné peníze (obojí má své nevýhody).
Mám dojem, že u Pokyho na dobrý úmysl dnes už věří málokdo.Tak to prr… ještě před tím legendárním průserem se konala akce s tričkama kernel ultras, tisk zařizoval jestli mi paměť slouží právě poky a šlo to hladce. Dokonce mi kočkofil trička osobně přivezl na smíchov
Nejdřív jsi psal, že lítáš po světě a pak už nic ... tak jsem čekal, že se ozveš sám.Jo, pár týdnů jsem vlastně byl v jednom kole, Amsterdam, Brusel, Brno... Ale to se dělo tolik věcí, že pokud nemám něco napsané na konkrétní datum, tak už si nevzpomenu.
Neměl jsi na svym webu i mobila? Přišlo mi, že jsem ho někde viděl a teď jsem ho už nenašel.Na jednom z nich ano.
...co se provedeni tyce (tzn. zejmena komunikace s nim)Jinymi slovy - neplkat v diskuzi s ostatnimi "non-Vencoury", ale napsat kratkeho mailika se ctyrmi dotazy a mas do par minut ve vsem jasno. Zrovna na abicku bych predpokladal, ze mail bude navstevniky povazovan za nezbytnou soucast jejich kazdodenniho zivota. Zjevne je pro mnohe prijemnejsi nekolik dni plkat v diskuzich
Tak já mám třeba nedostatek kraťasů.
+1
Zrovna nedávno jsem viděl kraťasy s reklamním potiskem, zřejmě to tedy není nereálné.
Jedny šortky tam u Adlera vidím, sice to bude asi jen takovej hadr, ale třeba na běhání by mohly stačit.
nebo se to v saku schováNeschová, pokud se umíš oblékat; límec košile by měl kousíček vyčuhovat - zase děláš linuxákům ostudu, uschlou kůži z hnáty taky na veřejnosti žereš?
uschlou kůži z hnáty taky na veřejnosti žereš?
Tak určitě, co je asi grilované kuře?
jo, košile by byla fajn. Jen ty rozměry tučňáka by mohly být trochu víc decentní. S tričkem z minulé várky jsem spokojený.
Trika bez rukávu
Ne.
s krátkým rukávem, s límečkem
Už mám.
Košile krátké a dlouhé?
Krátkou možná, dlouhou obyčejnou asi ne (leda flanelku).
Kraťasy?
Ano, ale volnější, nad kolena a s gumou, síťka výhodou. Ta guma je kritická, ať je to rozměrově co nejuniverzálnější.
Mikiny bez a s rukávem?
Bez rukávů ne, s nimi asi ano.
Kalhoty s gumou = ne knoflík?
Přesně. Vyhovovalo by mi něco jako to v příloze.
Ta guma je kritická, ať je to rozměrově co nejuniverzálnější.Planujes za leto 3x zhubnout a 3x ztloustnout?
Spodní prádlo máme v nabídce my ;)
http://www.linuxsoft.cz/linuxmarket/spodni-pradlo
A samozřejmě nejen to.