Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Silne to pripomina Vladimiruv styl, jenom na zacatku vety ma velka pismenatřeba byl tentokrát Vládik střizlivý, proto ta nepatrná změna..
Bezny uzivatel hned intuitivne vi jak Windows ovladat X K Linuxu potebuji znat spoustu prikazu!!To je proto, že se každý učí Windows jako první. Žádné příkazy se učit nemusíte.
musim jeste dodat ze u novych Vist me zaujal jejich novy a graficky myslim jeste neprekonatelny vzhled!Vzhled Vista není nic extra, takový můžu mít na Linuxu taky. Nicméně vzhled není rozhodně známkou kvality nebo vyspělosti systému. Přeji vám, ať si Windows užijete... a to i včetně vylepšeného kopírování a mazání souborů.
Bezny uzivatel hned intuitivne vi jak Windows ovladatTento mýtus vzniká poměrně snadno, Windows se vám zdají intuitivní, protože je používáte a jste na ně zvyklý. Ale člověk, který s počítačem nikdy nepřišel do styku...
K Linuxu potebuji znat spoustu prikazu!!Další mýtus. Stačí si jen zvolit nějakou přívětivou distribuci a nemusíte s příkazovou řádkou přijít do styku.
Jsem opravdu bezny uzivatel, ja osobne bzch OS nemeniJá sice nejsem běžný uživatel, ale OS bych také neměnil. Samozřejmě, pokud vám Windows vyhovují, nemáte co řešit, používejte je. Naneštěstí ne každý je s Windows spokojen. A proto je dobře, že máme na výběr, ne?
Jak pravil klasik, vždycky se najde někdo, kdo si na plese opilých skinheadů vesele zazpívá "Cikánský baron jsem já".Ale i takový člověk by považoval za netaktní, skoro až netaktické vyslovit slovo "kozel" v přítomnosti trolla
Ach jo. Jak pravil klasik, vždycky se najde někdo, kdo si na plese opilých skinheadů vesele zazpívá "Cikánský baron jsem já".Je vidět, že jsi na žádném takovém plese nebyl, protože pak bys věděl, že tahle lidovka se zpívá hned po Doitschland, Doitschland über alles...
LOL, pardon WoW. A co mi jako s tim.
BTW: zkouseli jste nekdy svoji mati napriklad vysvetlit, jak treba pouzivat funkci search. Ne!, tak pak nehodnotte intuitivnost.
… k praci (projektcni cinnost) X Na Linuxu …
Podivejte se,spustite na nich vsechno co potrbuji k praci (projektcni cinnost) X Na Linuxu nikoliTo je pravda, prakticky všechno, co používám mi na Windows jede taky (ovšem ne zásluhou MS). Ale většinou mi to přijde jako drbání se levou rukou za pravým uchem, když v Linuxu je to všechno prostě pohodlnější
Tiskni
Sdílej: