V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před pár dny jsem se, po přečtení několik oslavných ód, rozhodl pro upgrade na nové X. Balíky pro Slacka 10.2 jsem nikde nenašel, takže hurá na kompilaci. Ačkoli se strašně nerad vzdávám, tohle sem zatim vzdal. Pořád jedu na X11R6.8.2. Všechny svý potíže sem nebudu přepisovat, jsou k vidění tady
Je mi z toho trochu smutno, anžto jsem zatím všechny problémy co sem na Linuxu měl nějak nakonec vyřešil. Ale na tomhle sem si vylámal zuby. Ani hodiny Googlování nepomohly. X.org prozatím vede 1:0
Tiskni
Sdílej:
To ja jsem zkousel na debianu normalne upgradnout baliky (jsem v unstablu) a taky sem si vylamal zuby. X nenabehly.taky jsem se nachytala :), ale me Xsy nabehnou a po zjisteni, ze jaksi xdm chybi konfiguracni soubor, mi to uz pekne zas pousti samo veci z .xsession. Takze az na par detailu, jako treba nefungujici ma klavesnice :(, se to da pouzivat...
$ grep 'X.*Version' /var/log/Xorg.0.log X Window System Version 6.99.99.904 (7.0.0 RC 4) X Protocol Version 11, Revision 0, Release 6.99.99.904A nic jsem nekompiloval.
grep 'X.*Version' /var/log/Xorg.0.log
$ X -version X Window System Version 7.0.0 Release Date: 21 December 2005 X Protocol Version 11, Revision 0, Release 7.0
Za cenu toho, že nebudeš mít nejaktuálnější software skoro hned po vydáníVšak kdyby mě ta nová X (rozuměj podpora DRI na mé grafice
a optimalizovanej přesně na míru.A to je přesně to, co nechci. :-p Mám těch počítačů na starost víc a nejsu si jistej, jestli by se ty systémy časem nezačly díky těm optimalizacím až moc lišit.