V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Před pár dny jsem se, po přečtení několik oslavných ód, rozhodl pro upgrade na nové X. Balíky pro Slacka 10.2 jsem nikde nenašel, takže hurá na kompilaci. Ačkoli se strašně nerad vzdávám, tohle sem zatim vzdal. Pořád jedu na X11R6.8.2. Všechny svý potíže sem nebudu přepisovat, jsou k vidění tady
Je mi z toho trochu smutno, anžto jsem zatím všechny problémy co sem na Linuxu měl nějak nakonec vyřešil. Ale na tomhle sem si vylámal zuby. Ani hodiny Googlování nepomohly. X.org prozatím vede 1:0
Tiskni
Sdílej:
To ja jsem zkousel na debianu normalne upgradnout baliky (jsem v unstablu) a taky sem si vylamal zuby. X nenabehly.taky jsem se nachytala :), ale me Xsy nabehnou a po zjisteni, ze jaksi xdm chybi konfiguracni soubor, mi to uz pekne zas pousti samo veci z .xsession. Takze az na par detailu, jako treba nefungujici ma klavesnice :(, se to da pouzivat...
$ grep 'X.*Version' /var/log/Xorg.0.log X Window System Version 6.99.99.904 (7.0.0 RC 4) X Protocol Version 11, Revision 0, Release 6.99.99.904A nic jsem nekompiloval.
grep 'X.*Version' /var/log/Xorg.0.log
$ X -version X Window System Version 7.0.0 Release Date: 21 December 2005 X Protocol Version 11, Revision 0, Release 7.0
Za cenu toho, že nebudeš mít nejaktuálnější software skoro hned po vydáníVšak kdyby mě ta nová X (rozuměj podpora DRI na mé grafice
a optimalizovanej přesně na míru.A to je přesně to, co nechci. :-p Mám těch počítačů na starost víc a nejsu si jistej, jestli by se ty systémy časem nezačly díky těm optimalizacím až moc lišit.