Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Zdravím všechny, tentokát v krátkosti: v prvním zápisku jsem popisoval IBM PS/2 server, který se ke mně dostal (omlouvám se za nefunkčnost fotek). Tento u mně nenašel žádné použití (na experimenty by se hodil - tedy hlavně Token Ring, ale MAU - centrální TR jednotka - njde nikde v ČR sehnat) a tak bych se ho rád zbavil. Vezme si ho někdo?
Nevím, co všechno potřebujete za informace - zkusím napsat, co by zajímalo mě. Je v tom 486 procesor, 64MB ECC RAM, asi 400MB SCSI disk, Token Ring síťovka, deska má PS/2 porty na myš a klávesnici. Je k tomu originální klávesnice IBM z roku 1988 a myš (ta už originální není, pokud vím) a můžu dát i 8 PCI Token Ring síťovek, které jsem obdržel zdarma od jednoho člena zdejší komunity.
Co za to? Když někdo něco dá, bude to super, ale hlavně mě zajímá odvoz. Na vlastní náklady to asi nikam nedopravím (leda byste platili) a do šrotu to dávat nechci (myslím si, že má svoji hodnotu, když ne užitnou, tak určitě historickou). Bydlím ve vesnici Petrov nad Desnou asi 6 km od Šumperka. Ozvěte se v diskuzi :)
Díky všem :)
Tiskni
Sdílej:
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Právě že není ... kdyby šla, udělal bych z toho router (to byl původní záměr). Ale i tak - má to úplně luxusní case, celou ji zevnitř chladí podélný větrák a podobně. Kdyby se dal nějak použít ten zdroj, popřípadě nějak to překopat ... má to i zepředu display z diod (nevím, jak se tomu říká, nevyznám se) a jeden borec měl utilitku v Linuxu, kterou si tam dokázal kreslit, co chtěl. Holt kdyby to bylo vážně k něčemu nebo kdyby po mně otec neřval, že na půdě už to leží od léta, tak bych si to nechal :/
Přečtěte si ten předchozí zápis - jsou tam jenom MCA sloty. Bohužel. Samozřejmě - i kdyby tam byla ISA, tak bych s tím něco dělal, ale ...