Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
...multipost...
Přečetl jsem docela zajímavý rozhovor s vývojáři Twitteru o Scale. Toho jazyku je všude docela dost, informace ale mám spíš z druhé ruky (vím že se do něj opřel van Rossum), tipuju že to bude docela komplikovaný bastl.
Twitter původně vznikl jako hračka a proto byl udělán v zábavném Ruby. Ruby je na webu do dneška, ale datoví démoni na pozadí byli z výkonnostních důvodů přepsáni právě do Scaly. A proč do ní? Prostě proto, že jsou to hračičkové a obyčejná Java by je nebavila. V čemž s nimi ovšem soucítím, bohužel teď nemám žádný projekt, na kterém bych si Scalu zkusil.
Jinak jsem v diskuzi na zdrojáku narazil na Lombok, který bych snad v práci použít mohl. Jen musím zjistit, jak je to s tím „úchylákováním na kódu závislém na implementaci“, jak podotkl Ládíček. Ale podle demostračního videa to vypadá, že Lombok je potřeba jen při překladu, což se mi dost líbí.
Minulý týden jsem dočetl Střet civilizací od Huntingtona a vřele to doporučuji. Mnoho věcí mi ta kniha ozřejmila. Mám pocit, že jsem i chvíli chápal, jak může západoevropan konvertovat k islámu. Mimochodem, ta knížka je docela stará - z roku 1996 - a musí se nechat že dosavadní vývoj Huntingon uhádl celkem slušně. Docela mě dostalo, že vstup Řecka do EU už tehdy označovali někteří politici za omyl, protože s námi nesdílejí tu "protestantkou morálku a pracovitost". Řecko je totiž pravoslavné a má proto kulturně blízko k Rusku a Srbsku. No taková katolická Itálie to s tou zodpovědností též nějak nepřehání, jen se státním dluhem umí dlouhodobě líp žít.
Jo a v pátek jsem koukal na ČT1 na Californication. Veřejnoprávní televize mě před týdnem dostala tím, jak Duchovny uprostřed soulože skvostně pozvracel obraz s moderním uměním, tento týden jsem zase sledoval masturbujícího plešouna, kterému čerstvě vyhozená sekretářka poslala rajcovní fotky v černé kůži. Bavil jsem se, ale přivedlo mě to k myšlence, že Českou televizi je potřeba rozdělit a aspoň půlku prodat. Kanály ČT24 a ČT2 veřejnou službu bezezbytku splní.
Tiskni
Sdílej:
+1
javac
(překladač ze suního JDK) a ecj
(překladač z Eclipse JDT). Standardní Java Compiler API prostě nejde do takového detailu, jak by bylo potřeba (a divil bych se kdyby jo, standardizovat AST by byl docela mazec