Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »+1, lepší je dělat něco pořádně, než napůl
P.S. proti autům "na vodu" jsou konspirační teorie, že to firmy brzdí, aby narejžovaly na ropě. Proti takovéhle anarchii, kdyby všichni dostali díky nanotechnologiím všechno, no, ještě jsem o tom nic konspiračního neslyšel.
Linkneš originál, možná to půjde přečíst lépe, než tohle.A také by to vůči původnímu autorovi byla slušnost...
Tak na Apríla by to možná bylo dobrý, takto je to o ničem . Proč chybí link na původní článek?
Existují názory, že existence nanotechnologií a nadlidské umělé inteligence jsou navzájem podmíněné (pokud bude vytvořena jedna, bude vytvořena i druhá) a obě jsou podmínkami jak nutnými, tak postačujícími pro vznik technologické singularity. Třetí podmínkou, poslední a nespíš tou nejdůležitější, je to, aby ona nově zrozená nadlidská inteligence byla vůči lidsvu přátelsky nakloněna (tzv. Friendly AI), nebo to bude to poslední, co lidsvo jako druh udělá.A co když by se AI dala chápat jako další vývojový stupeň lidstva, řekněme prostě nový druh. Pak už by bylo z celkového hlediska jedno zda by byla friendly či unfriendly.
Zkusil jsem to zpětně dohledat v angličtině, doslovný překlad mi zatim unik ... pozdějš se k tomu vrátim. Tak jako tak ... zase mi hledání nabídlo dost zajímavého čtení
No fuj... Takový zápis v nečitelném jazyce nemá téměř žádnou hodnotu a navíc ještě zavání plagiátorstvím. Zveřejnění překladu je bez výslovného souhlasu autora přinejmenším nemorální.
Doporučuji tento nesmysl smazat a nahradit ho odkazem na příslušný článek. Nějaké shrnutí článku se zmínkami o zajímavých pasážích jistě není na škodu. Nicméně tohleto je prostě těžce nevydařený plagiát, nic víc.
Viz příklad Futuramy a jejího dabingu, nejčerstvější snad případ. Anglina se hodí, čim dřív se ji naučíš, nebudeš chodit o berlích a začneš běhat sám
Tvůj překlad je v podstatě plagiát. To je nepřekonatelný problém, přes který prostě nejede vlak. Nedá se to omlouvat ani jakýmsi údajným přínosem pro ostatní.
Mimochodem, opravdu si myslíš, že ostatní uživatelé jsou natolik neschopní, že si sami nedokážou něco přeložit Googlem?
To P.S. v původní článek být nebo autor blog tvorba?
Děkovat já autor -- po dlouhy cas se tak nebavit humanoid blbost.
No jo, amok... BTW, nepíšou se náhodou nanotechnologie dohromady?
Co pamatuju, tak v Enterprise Archer a Trip něco povídali o funkci/cyklu kanalizace apod., taky se to dělo na molekulární úrovni.
Tiskni
Sdílej: