Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
+1, lepší je dělat něco pořádně, než napůl
P.S. proti autům "na vodu" jsou konspirační teorie, že to firmy brzdí, aby narejžovaly na ropě. Proti takovéhle anarchii, kdyby všichni dostali díky nanotechnologiím všechno, no, ještě jsem o tom nic konspiračního neslyšel.
Linkneš originál, možná to půjde přečíst lépe, než tohle.A také by to vůči původnímu autorovi byla slušnost...
Tak na Apríla by to možná bylo dobrý, takto je to o ničem . Proč chybí link na původní článek?
Existují názory, že existence nanotechnologií a nadlidské umělé inteligence jsou navzájem podmíněné (pokud bude vytvořena jedna, bude vytvořena i druhá) a obě jsou podmínkami jak nutnými, tak postačujícími pro vznik technologické singularity. Třetí podmínkou, poslední a nespíš tou nejdůležitější, je to, aby ona nově zrozená nadlidská inteligence byla vůči lidsvu přátelsky nakloněna (tzv. Friendly AI), nebo to bude to poslední, co lidsvo jako druh udělá.A co když by se AI dala chápat jako další vývojový stupeň lidstva, řekněme prostě nový druh. Pak už by bylo z celkového hlediska jedno zda by byla friendly či unfriendly.
Zkusil jsem to zpětně dohledat v angličtině, doslovný překlad mi zatim unik ... pozdějš se k tomu vrátim. Tak jako tak ... zase mi hledání nabídlo dost zajímavého čtení
No fuj... Takový zápis v nečitelném jazyce nemá téměř žádnou hodnotu a navíc ještě zavání plagiátorstvím. Zveřejnění překladu je bez výslovného souhlasu autora přinejmenším nemorální.
Doporučuji tento nesmysl smazat a nahradit ho odkazem na příslušný článek. Nějaké shrnutí článku se zmínkami o zajímavých pasážích jistě není na škodu. Nicméně tohleto je prostě těžce nevydařený plagiát, nic víc.
Viz příklad Futuramy a jejího dabingu, nejčerstvější snad případ. Anglina se hodí, čim dřív se ji naučíš, nebudeš chodit o berlích a začneš běhat sám
Tvůj překlad je v podstatě plagiát. To je nepřekonatelný problém, přes který prostě nejede vlak. Nedá se to omlouvat ani jakýmsi údajným přínosem pro ostatní.
Mimochodem, opravdu si myslíš, že ostatní uživatelé jsou natolik neschopní, že si sami nedokážou něco přeložit Googlem?
To P.S. v původní článek být nebo autor blog tvorba?
Děkovat já autor -- po dlouhy cas se tak nebavit humanoid blbost.
No jo, amok... BTW, nepíšou se náhodou nanotechnologie dohromady?
Co pamatuju, tak v Enterprise Archer a Trip něco povídali o funkci/cyklu kanalizace apod., taky se to dělo na molekulární úrovni.
Tiskni
Sdílej: