abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 7
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1961 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    28.2.2006 11:46 Fuck You | skóre: 16 | blog: NeOpToLeMoS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    No - blbú češtinu podľa mňa nemá na svedomí GTK2. Proste je len jazykový súbor v kódovaní ISO-8859-2. Ja som mal ten istý problém so slovenčinou. Riešenie je iconv na dotyčný jazykový súbor, ešte zmeniť v jeho informačnom súbore ISO-8859-2 na UTF8 a fachčí to tak ako má.
    28.2.2006 11:50 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    aha, kde najdu ty soubory ?
    Ku8aZ avatar 28.2.2006 12:12 Ku8aZ | skóre: 17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    Myslím, že se to nevyřeší. Když jsem používal UTF-8 a starší mplayer, musel jsem udělat iconv do UTF-8. Ale teď jedu na ISO a zkompilovalo se v pohodě. Takže používám ISO, kompiloval jsem proti GTK2 a voila.... je to stejně zmršené. Tak nevím... proč takový projekt jako mplayer nepoužívá normální gettext() :-( Kdyby radši řešili tohle!

    BTW, ten soubor je v help/mp-help_cs.h (myslím)
    Čeho se vlastně člověk bojí, když se bojí tmy...? jabber: ku8az AT jabbim.cz
    28.2.2006 12:45 Fuck You | skóre: 16 | blog: NeOpToLeMoS
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    Ale vyrieši - ja používam v gentoo ebuild s názvom mplayer-1.0.20060217 kde v tom súbore (help/mp-help_sk.h) to bolo kódované pomocou ISO-8859-2. Mal som taký istý problém ale som to len pomocou iconv zmenil na UTF8 zapisal mu v pridruženom súbore (help/mp-help_sk.h.neviemco-niesom-pri-mojom-compe) že to je UTF8, pochopiteľne som zmenil checksumy v dotyčnom ebuilde a už to fachčí (samozrejme pod GTK2).
    Ku8aZ avatar 28.2.2006 18:59 Ku8aZ | skóre: 17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    Ale je zajímavé, že když je to v ISO-8859-2 a já používám ISO-8859-2, tak mi to stejně nefunguje....
    Čeho se vlastně člověk bojí, když se bojí tmy...? jabber: ku8az AT jabbim.cz
    28.2.2006 19:07 Radomír Fojtík | skóre: 33 | blog: jen to zkouším | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    Já nedávno sondoval v mplayer-user mailinglistu a bylo mi to houby platné. Snad se to brzy vyřeší a nebude třeba kdesi cosi konvertovat.
    JiK avatar 28.2.2006 12:22 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    nevite nekdo kde bych nasel podrobnejsi changelog pro maplayer pro OS X? nikde jsem nenasel, co se vlastne ve zdrojacich za posledni rok nebo dva pro muj OS zmenilo. Diky za nasmerovnai.
    _ijkl avatar 28.2.2006 14:39 _ijkl | skóre: 12 | blog: holden | Banská Bystrica
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    Nezmenilo sa nič, binárka pre MacOS X je uz skoro dva roky stará. Jabĺčkari vrátane mňa používaju MPlayerOSX. Ale to tiež nie je žiadna výhra...
    JiK avatar 28.2.2006 15:05 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    nemas pravdu, tebou linknuty mplayerosx je bohuzel mrtvy projekt, fungoval (a funguje) obstojne, jenze se uz 2 roky nemeni.

    na oficialnim www site mplayeru je asi 5 mesicu stara binarka, ktera taky funguje vyborne, ma nove featury a je perfektne integrovana do OS X.

    Jenze v changelogu, co je soucasti tohoto blogspotu je zminka o tom, co vse se ve zdrojacich portu pro OS X zlepsilo, tak bych chtel vedet podrobnosti. Vite je nekdo? Nebo aspon kde je zjistim?

    Stejne je zvlastni, ze kdyz uz nekdo maka na zdrojakach a zlepsujeje, nema uz silu, odvahu a chut zkompilovat binarku, ktera by zahrnovala jim dopsane zmeny, zejmena uvazime-li, ze vetsina uzivatelu OS X si to nezkompiluje, a to z nekolika duvodu. Zaprve nemaji vyvojarske nastroje, ktere jsou sice samozdrejmne a zadarmo na DVD s operacnim systemem, ale neinstaluji se defaultne a ja treba nechci aby mi zabraly 2 GB disku, zadruhe se velka cast lidi stiti okna terminalu a zatreti by to proste nezvladli.
    _ijkl avatar 1.3.2006 09:21 _ijkl | skóre: 12 | blog: holden | Banská Bystrica
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    naozaj sa nechcem hádať, ale aký je dátum v názve tejto binárky, ktorá je na hlavnej stránke mplqyerhq.hu (preview release)? - http://www1.mplayerhq.hu/MPlayer/releases/MPlayer-dev-CVS-050904.dmg

    Podľa mňa je to 9.máj 2004...

    Pokiaľ máš na mysli inú binárku, môžem ťa poprosiť o odkaz na ňu?
    JiK avatar 1.3.2006 10:30 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    ne, je to 04. zari 2005.
    30.3.2006 23:36 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    Máš nastavené špatné locales... :-D :-D
    _ijkl avatar 1.3.2006 09:26 _ijkl | skóre: 12 | blog: holden | Banská Bystrica
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    Navyše tvrdenie, že mplayerosx je dva roky starý a mŕtvy projekt je s prinajmenšom zcestné, stačí sa pozrieť na dátum posledného releasu - 21.5.2005.
    JiK avatar 1.3.2006 10:31 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    bohuzel ten posledni release je jen zkompilovany (bez zmen) na Tiger.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 28.2.2006 16:34 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    Příliš dlouhé ;-) Už Mplayer umí titulky mimo plochu filmu? Nebo mám zůstávat u Xine...
    JiK avatar 28.2.2006 17:12 JiK | skóre: 13 | blog: Jirkoviny | Virginia
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    to snad mplayer umi odjakziva, ne? nebo mas problem mezi klavesnici a zidli?
    28.2.2006 17:37 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    jasne, to zvlada MPlayer uz davno
    Marián Kyral avatar 28.2.2006 20:57 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    Záleží na výstupním zařízení. Xv to neumí, ale gl jo.
    28.2.2006 17:43 Ivanhoej | skóre: 26 | blog: ss2_Debian | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    tak neviem ale toto vedel mplayer uz davno. Ak myslis titulky mimo filmu v ciermon pase dole? tak je to asi takto:

    vop=expand=0:-100:0:0:0:0
    28.2.2006 20:41 WerK | skóre: 19 | blog: desktop
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    Staci pouzit -vo sdl (v podstate je to to same co -vo xv, ale s milym efektem titulku do pruhu :))
    Luk avatar 28.2.2006 22:19 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    v podstate je to to same co -vo xv
    Ne tak docela. Minimálně bych psal -vo sdl:xv, jinak by se někdo taky mohl divit (i když xv je asi default, pokud je k dispozici).
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    28.2.2006 17:41 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    Kdyby tak aspoň vyřešili můj problém :-)

    To opravdu neexistuje nějaká součást X, která by mi umožnila přejmenovat okno?
    12.6.2006 13:39 GeBu | skóre: 27 | blog: zápisky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: MPlayer 1.0pre8cvs - opět velký pokrok
    Nemáte někdo skriptík na (nejlépe 2-průchodové) zakódování videa (AVI grabnuté z DV kamery) do H.264? Jak je v mplayeru (mencoderu) tak moc voleb, tak to dá docela zabrat se v tom zorientovat.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.